Sv, 1.10.2023.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Gaidāms spriedums par TP miljona atmaksu budžetā

LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Administratīvajā apgabaltiesā otrdien nebūs pieejams spriedums Tautas partijas (TP) sūdzības lietā par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) 2008.gadā lēmumu uzdot partijai pārskaitīt valsts budžetā pretlikumīgi saņemtos un iztērētos finanšu līdzekļus 1,03 miljonu latu apmērā. Viņa pieļāva, ka spriedums lietā varētu tikt pieņemts un būt pieejams vai nu trešdien, 24.novembrī, vai ceturtdien, 25.novembrī.

Kā informēja tiesas priekšsēdētājas palīdze Līga Trubiņa, spriedums šodien nebūs pieejams lielās apgabaltiesas tiesnešu slodzes dēļ.

Trubiņa atturējās nosaukt precīzu dienu, kurā spriedums tiesas kancelejā būs pieejams.

Apgabaltiesa iepriekš divās atsevišķās lietās sadalīja TP sūdzības lietu par KNAB lēmumiem.

TP tiesā bija apstrīdējusi KNAB lēmumus, ar kuriem tai uzdots ieskaitīt budžetā 235 856 latus - summu, kas pārsniegusi pieļaujamo priekšvēlēšanu izdevumu apjomu, un 791 510 latus - summu, ko KNAB atzinis par neatļauti saņemtiem ziedojumiem un dāvinājumiem, kā arī lēmumu par soda naudas noteikšanu.

13.novembrī Administratīvā apgabaltiesa noraidīja TP sūdzību par KNAB 2007.gada 6.jūnija lēmumu.

Sākotnējās pārbaudes laikā KNAB secināja, ka pastāv tieša saikne starp TP priekšvēlēšanu kampaņu un vairāku juridisko personu veidotajām kampaņām, kuras bija vērstas uz TP reklamēšanu, kā dēļ tika veicināta partijas popularitāte 9.Saeimas priekšvēlēšanu periodā.

KNAB vērtējumā, līdz ar to citu juridisko personu izdevumi par šo kampaņu veidošanu, kā arī papildu atklātie partijas priekšvēlēšanu izdevumi ir pieskaitāmi TP priekšvēlēšanu izdevumiem, tādējādi vēlēšanu izdevumu limitu pārsniedzot par 767 776 latiem, taču valsts budžetā saskaņā ar likuma grozījumiem jāpārskaita tikai pēc 2006.gada 25.maija radušies priekšvēlēšanu izdevumi 235 856 latu apmērā.

KNAB arī uzskata, ka juridiskajām personām veiktie dāvinājumi šo kampaņu izdevumu apmērā ir pieskaitāmi TP dāvinājumiem. Tādējādi par pretlikumīgi saņemtajiem finanšu līdzekļiem tika atzīti divi juridisko personu dāvinājumi un trīs fizisko personu ziedojumu daļas, kas pārsniedz likumā noteikto kopējo ierobežojumu - 10 000 latu. Kopsummā šie ierobežojumi pārsniegti 791 510 latu apmērā.

Administratīvā rajona tiesa bija vienā tiesvedībā apvienojusi abas TP sūdzības lietas un ar 2009.gada 30.novembra spriedumu tā partijas sūdzības noraidīja, bet KNAB lēmumus atstāja spēkā.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais