O, 21.03.2023.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Pēc incidenta Stabu ielā likvidē Rīgas pašvaldības Ceļu policiju

Pēc incidenta Stabu ielā likvidē Rīgas pašvaldības Ceļu policiju
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Agnese Gulbe / LETA

Jaunais gads ieviesīs pārmaiņas Rīgas Pašvaldības policijas darbā. No pirmā janvāra Rīgas ielās vairs nepatrulēs īpašas pašvaldības policijas vienības, kuru galvenais uzdevums ir kontrolēt to, vai rīdzinieki novieto mašīnas tām paredzētās vietās.

Ušakovs: RPP Ceļu policijas pārvalde ir nelietderīgs resursu izmantošanas paraugs

Pašvaldības policijas priekšnieks pirms vairāk nekā divām nedēļām parakstīja rīkojumu par Ceļu policijas pārvaldes likvidēšanu. Pārvaldes darbinieki, policisti, uzskata, ka lēmumam par dienesta likvidēšanu nav pamata.

Rīgas Pašvaldības policijas galvenais uzdevums ir galvaspilsētā uzturēt kārtību. Ceļu policijas pārvaldi izveidoja 2001. gadā. Tajā strādā ap 60 darbinieku. Viņiem ir konkrēti darba pienākumi. Uzmanīt, lai iedzīvotāji savus auto novieto atļautās vietās, un sodīt, ja tas tā nenotiek. Šogad autovadītāji soda naudā par stāvēšanas un apstāšanās noteikumu pārkāpšanu Rīgā ir samaksājuši vairāk nekā pusotru miljonu eiro. Līdzīgas summas figurē arī iepriekšējos gados.

JURIS LŪKASS, Rīgas Pašvaldības policijas priekšnieks: - Vairāk nekā trīspadsmit gadus atpakaļ, kad tika dibināta šāda struktūrvienība pašvaldības policijā, tad, ja jūs atceraties, ja jūs vēlējāties apstāties zem zīmes, tad vietu vienkārši nebija. Un, kā mēs redzam šobrīd, šī situācija ir būtiski uzlabojusies šajos trīspadsmit gados.

Lūkass uzskata, ka šoferi Rīgā kļuvuši daudz pieklājīgāki un likumpaklausīgāki. Speciālas pašvaldības Ceļu policijas patruļas galvaspilsētā vairs nav vajadzīgas. Novembra beigās Lūkass izdeva rīkojumu Ceļu policijas pārvaldi likvidēt no 1. janvāra.

Jaut. - Kāpēc ir šādas pārmaiņas?

Rīgas Pašvaldības policijas darbiniece (gribēja palikt anonīma): - Diemžēl šo pašu jautājumu esmu uzdevusi arī priekšniekiem, kuri jau nu ir atbraukuši ar mums runāt. Arī tika atliktas tās sanāksmes un sanākšanas kopā, lai darbiniekiem, respektīvi, tiktu paskaidrots, kāpēc tas viss notiek.

Kāpēc jāaiztaisa pārvalde, kas tiek uztaisīta no nulles, kas nes ienākumus, kur darbinieki ir nodrošināti ar darbu, kāpēc viņi tiek aizvērti ciet, atbilžu nav.

JURIS LŪKASS, Rīgas Pašvaldības policijas priekšnieks: - Latviski sakot, tas «mesidžs» ir tāds, ka viss šis process ir virzīts viennozīmīgi un tikai uz struktūru optimizāciju, resursu optimizāciju un vērsts tikai uz mūsu pakalpojumu kvalitātes uzlabošanu.

«Nekā personīga» ir neoficiāli zināms, ka

straujas pārmaiņas Ceļu policijas pārvaldē sākās pēc incidenta Stabu ielā starp 19. un 21. numura ēkām.

Tieši šajā vietā naktī uz 30. augustu bija novietots pelēks Infinity markas džips. Kaut arī nepareizi novietotā mašīna satiksmi netraucēja, dikti neapmierināts bija kāds tuvējās ēkas iemītnieks - ietekmīgs «Saskaņas centra» politiķis. Viņš izmantoja savu augsto amatu pašvaldībā, lai izrēķinātos ar mašīnas īpašnieku.

Infinity markas džips vēl nesen piederēja Raimondam Mauliņam. Viņa radinieks - Rolands Mauliņš - ir Stabu ielas 20. nama pārvaldnieks. Raimonds jau gadiem ir piekopis savdabīgu hobiju - regulāri atstāt savu mašīnu, kur pagadās. Tā paša 30. augusta naktī Rīgas Pašvaldības policijas Ceļu policijas pārvaldes darbinieki saņēma izsaukumu. Policistiem uzdeva Raimonda mašīnu evakuēt par katru cenu.

Rīgas Pašvaldības policijas darbinieks (gribēja palikt anonīms): - Pēkšņi parādās mašīna, kura obligāti bija jāevakuē, bet instruktors pieņēma lēmumu uz vietas, ka tā reāli netraucē nevienam. Protokols, administratīvā pārkāpuma protokols tiek sastādīts par to, ko viņš pārkāpj - ceļu satiksmes noteikumus. Evakuācija nenotiek.

Raimonds ar savu dzīvesstilu bija nokaitinājis ne tikai ielas pretējās ēkas kaimiņus, bet arī kādu Ivetu Strautiņu. Viņai ir dzīvoklis Stabu ielā 19. Iveta nesen pagarināja savu uzvārdu un tagad ir Iveta Strautiņa-Ušakova.

Jaut.: - Vai šajā gadījumā bija dota pavēle evakuēt šo mašīnu, kas bija novietota neatļautā vietā, tikai tāpēc, ka Stabu ielā 19 dzīvoja jūsu pašreizējā sieva?

NILS UŠAKOVS, Rīgas mērs (Saskaņa): - Policijas darbiniekiem vienmēr, vai viņi strādā šajā kvartālā, vai viņi strādā jebkurā citā kvartālā, ir jāstrādā atbilstoši normatīvai bāzei un jārisina radušās problēmas.

Nekādas pavēles, kas nebūtu saskaņā ar Latvijas Republikas likumdošanu, protams, policistiem nevar tikt dotas.

Dažas dienas vēlāk sākas straujas pārmaiņas Ceļu policijas pārvaldē

Ilggadējo vadītāju Aigaru Monahovu bez brīdinājuma aizrotē uz citu pašvaldības dienestu. Uz citām pārvaldēm aizrotē arī tos policistus, kuri devās uz izsaukumu Stabu ielā. Vēlāk novembrī arī seko rīkojums pārvaldi likvidēt. Ušakovs stāsta, ka incidents Stabu ielā ir tikai viens no daudzajiem, kad Ceļu policijas pārvaldes darbinieki nav bijuši uzdevumu augstumos.

NILS UŠAKOVS, Rīgas mērs (Saskaņa): - Absolūti neefektīvi ir turēt pārvaldi ar daudziem, daudziem darbiniekiem, kas nodarbojas tikai un vienīgi ar vienu šauru specialitāti - līmēt «plāksterus». Tas nav pareizi, un šeit, šajā situācijā es pieņemu, ka Pašvaldības policijas priekšnieki un pārvalžu vadītāji varēs nodrošināt savu darbinieku nepieciešamo apmācību, lai viņi varētu pildīt šīs funkcijas.

Jaut. - Jautājums ir, vai «Saskaņas centram», «Saskaņas centra» deputātiem vai domniekiem ir saistība ar Ceļu policijas pārvaldes likvidāciju?

JURIS LŪKASS, Rīgas Pašvaldības policijas priekšnieks: - Rīgas Pašvaldības policiju vadu es, un tas ir mans lēmums.

Turpmāk soda kvītis jeb

plāksterus uz nevietā atstātām mašīnām Rīgā līmēs jebkurš pašvaldības policists.

Lūkass uzskata, ka tas ļaus policijai ātrāk reaģēt uz izsaukumiem un laicīgāk ierasties pārkāpuma vietā.

Rīgas Pašvaldības policijas darbinieks (gribēja palikt anonīms): - Zinot to, cik noslogotas ir arī pārvaldes. Viņiem ļoti daudz izsaukumu, pietiek ar visiem ģimenes skandāliem, tāpat bezpajumtniekiem, tāpat visu pārējo, ko viņi, teiksim, kontrolē. Es pieļauju, ka viņiem nu nebūs laika braukāt vēl pa pilsētas ielām un skatīties ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumus. Un nu es domāju, ka tā situācija [ar auto stāvēšanas un apstāšanās pārkāpumiem] pasliktināsies.

Rīgas Pašvaldības policijas vadītājs Juris Lūkass stāsta, ka no Jaunā gada lielāks policistu skaits patrulēs vairāk apdraudētajos rajonos.

Proti, būs vairāk patruļu Pārdaugavā, Imantā, Iļģuciemā, kā arī Zolitūdē.
Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu