O, 26.09.2023.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Daugavpils deputāti Saeimā sola strādāt vienoti

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Foto: LETA

Seši jaunie deputāti, kas 10.Saeimā ievēlēti no Daugavpils, neskatoties uz atsevišķu personu iepriekšējām politiskajām domstarpībām, izteica gatavību strādāt vienotā komandā par labu Daugavpilij un pēc iespējas biežāk "saskrieties" plašajos Saeimas gaiteņos.

Jāatgādina, ka 10. Saeimā ievēlēti seši daugavpilieši – no "Saskaņas centra" parlamentā iekļuvis Daugavpils Universitātes direktors Aleksejs Burunovs un SIA "LDz Ritošā sastāva serviss" Lokomotīvju remonta centra ražošanas tehniķis Dmitrijs Rodionovs; no apvienības "Par Labu Latviju" (PLL) – Daugavpils domes priekšsēdētāja vietniece Rita Strode un bijušais Latgales policijas pārvaldes priekšnieks Jānis Imants Bekešs; no Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) – Daugavpils pilsētas domes deputāts Rihards Eigims; no "Visu Latvijai! – TB/LNNK" saraksta – bijusī Daugavpils teātra direktore Inese Laizāne. Pēc jaunā gada uz Saeimu strādāt dosies arī līdzšinējā parlamentāriete Sarmīte Ķikuste no "Vienotības", kura stāsies deputāta Kārļa Šadurska vietā, jo viņš kļūs par Eiropas Parlamenta deputātu.

Seši jaunie deputāti, neskatoties uz atsevišķu personu iepriekšējām politiskajām domstarpībām, izteica gatavību strādāt vienotā komandā par labu Daugavpilij un pēc iespējas biežāk "saskrieties" plašajos Saeimas gaiteņos.

Uzvaras gājiens uz Saeimu pagaidām ir tikai vienam jaunievēlētajam deputātam – Rihardam Eigimam, kurš balotējās no ZZS saraksta un kuram vienīgajam no Daugavpils ievēlētajiem deputātiem, droši vien, būs iespēja strādāt koalīcijā. Žurnālisti atgādināja, ka tieši ZZS pirmsvēlēšanu laikā solījās stiprināt latviešu valodas lomu, tāpēc bija interesanti uzzināt, kā R.Eigims pats grasās šos plānus īstenot, ņemot vērā nesenos pārmetumus viņam par valsts valodas neprasmi. Atbildot uz jautājumu, jaunais Saeimas deputāts demonstrēja savus panākumus latviešu valodas apguvē, noberot virkni teikumu latviski.

R. Eigims atzina, ka pirmsvēlēšanu laiks viņam esot nācis par labu, jo divus mēnešus cītīgi apguvis valodu, tā kā ZZS biedri runājot tikai latviski. Valodas apgūšanas praksi viņš turpināšot arī Saeimā. R. Eigims pauda pārliecību, ka Daugavpilī un rajonā ir jārunā latviešu valodā.

Deputāts labi apzinās, ka pagaidām ir vienīgais no sešiem daugavpiliešiem Saeimas koalīcijā, taču piebilda, ka, neskatoties uz dalījumu pozīcijā un opozīcijā Daugavpils domē, Saeimā domstarpību nebūšot.

Ko tieši viņš darīs Saeimā, R. Eigims pagaidām pateikt nevarēja, bet solījās pildīt savus pienākumus. Viņš uzskata, ka ne tikai koalīcija ir noteicošā, jo daudzus jautājumus bez opozīcijas atbalsta pieņemt nevarēs. "Man noteikti vajadzēs personīgi griezties pie klātesošajiem opozīcijas deputātiem ar lūgumu atbalstīt vienu vai otru jautājumu, un ceru, ka arī viņi griezīsies pie manis," teica R. Eigims.

Gatavību strādāt vienotā komandā pauda arī Rita Strode un atzina, ka apvienības PLL mērķis nav bloķēt kādu jautājumu risināšanu, bet konstruktīvs darbs Saeimā, tāpēc viņa centīsies sniegt atbalstu daudzu jautājumu risināšanā. R. Strode ir pārliecināta, ka valstij svarīgu jautājumu risināšanā ikviens politiskais spēks Saeimā adekvāti reaģēs un palīdzēs valdībai. Viņa piebilda, ka PLL noteikti neatbalstīs nodokļu palielināšanu, tāda pati esot arī SC un TB/LNNK pozīcija, un vēlētāji noteikti neļaušot aizmirst solījumus. Viņa ir noskaņota turpināt risināt Daugavpils problēmas, tāpēc Rīgā strādās otrdienās, trešdienās un ceturtdienās, bet pārējās nedēļas dienas veltīšot Daugavpilij. Noteikti būšot arī darbs komisijās un citi darbi, piemēram, esot doma izveidot no Latgales ievēlēto Saeimas deputātu grupu, kurā būs pārstāvēti visu partiju deputāti, tāpēc būs vēl papildu darbs, risinot Latgalei svarīgus jautājumus. R. Strode plāno katru nedēļu tikties ar kolēģiem Daugavpils domē un informēt par notiekošo Saeimā, risināmajiem jautājumiem, likumprojektiem. Viņa ir sagatavojusi virkni ieteikumu izmaiņām likumdošanā, kā arī meklēšot atbalstu ministrijās Daugavpils projektiem un veicinās to realizāciju. Viņa ir pārliecināta, ka to pašu darīs arī pārējie no Daugavpils ievēlētie deputāti.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais