Rīgas dome reklamē Ušakova privātos profilus internetā, algo «Saskaņai» pietuvinātos

FOTO: Zane Bitere / LETA

Rīgas domnieki pirmsvēlēšanu gada pašvaldības budžetā paredzēja papildu izdevumus gandrīz 700 000 eiro apmērā, lai portālos, sociālajos tīklos un avīzēs komunicētu ar rīdziniekiem. Latvijas Televīzijas raidījums «De facto» izpētījis, ka šī nauda tiek izmantota arī Rīgas mēra Nila Ušakova («Saskaņa») privāto kontu sociālajos tīklos popularizēšanai.

Savukārt jaunizveidotās sociālo tīklu administratoru štata vietas tiek izmantotas arī, lai algotu domes politiskajai vadībai pietuvinātus cilvēkus. Piemēram, Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa ir kļuvusi par pirmo darba vietu «Saskaņas centra» deputātes meitai.

Jau pēc gada un diviem mēnešiem notiks nākamās pašvaldību vēlēšanas, savukārt ziemā sāksies priekšvēlēšanu aģitācijas periods,

kura laikā tiks ieviesti dažādi ierobežojumi gan attiecībā uz partiju tēriņiem, gan uz iespējām reklamēties elektroniskajos medijos. Liegta būs arī administratīvo resursu izmantošana. Tas nozīmē, ka pašvaldības izdevumos nedrīkstēs slavināt deputātus, kas atkārtoti plāno piedalīties vēlēšanās.

Pagaidām gan pašvaldību politiķu popularizēšana nav aizliegta. Daudzās Latvijas pilsētās un novados, arī galvaspilsētā Rīgā tā notiek,

«Kāpēc ir tik svarīgi laikus iesniegt ūdens skaitītāju rādījumus?» Protams, vislabāk uz šo jautājumu var atbildēt Rīgas mērs Nils Ušakovs
informāciju par domes aktualitātēm izvieto pirktos laukumos televīzijas programmās.
Nodibinājumu finansē no Rīgas domes piešķirtās dotācijas – šogad tie 720 000 eiro.

«Šis palielinājums, par kuru mēs runājām Finanšu komitejā, bija paredzēts tieši tam, lai pārietu no viena formāta lapas uz divu formātu lapām, jo informācijas apjoms ir pietiekoši liels un tad nepieciešami līdzekļi, lai nodrošinātu atlīdzību autoriem...» skaidroja Rīgas domes Finanšu departamenta direktore Ilga Tiknuse.

Konošonoks nespēja paskaidrot ne to, kā aprēķināts, cik naudas vajadzēs papildus, ne to, kā tieši šogad tiks tērēti domes piešķirtie 720 000 eiro.
fotogaleriju no lentīšu griešanas pasākumiem, ar kādām tagad ir pilna domes mājaslapa, jaunajā portālā nebūšot.

Par portāla redaktori ir iecelta Anita Pokrovska. Savulaik strādājusi kā žurnāliste, studiju laikā rakstījusi bakalaura darbu par Rīgas mēra Nila Ušakova tēlu Latvijas dienas laikrakstos. Pokrovska vēl joprojām ir arī skolēnu žurnāla «Young.lv» redaktore un to izdodošās biedrības ar tādu pašu nosaukumu valdes locekle. Biedrības agrāk bija zināma kā «Mums pa ceļam», tās vadītāja ir Rīgas mēra bijusī sieva Jeļena Ušakova un tās valdē savulaik darbojies arī pats mērs.

Ušakovs apgalvo, ka portāla kadru politikā šajā līmenī neesot piedalījies

– cilvēkus esot meklējis nodibinājums, kura valdē gan darbojas arī «Saskaņas» politiķe Regīna Ločmele-Luņova. Pati

jaunā redaktore gan apgalvo kaut ko citu: «Mani personīgi uzaicināja Nils Ušakovs, Rīgas mērs.

nodibinājuma apmaksātajos materiālos drukātajos izdevumos Ušakova ģīmetne atrodama regulāri.
domes apmaksātajās informatīvajās lapās tiek reklamēti tieši tie Ušakova sociālo tīklu konti, kurus viņš sauc par privātiem.
uz divām lapām rakstīto materiālu par ūdens skaitītāju rādījumiem esot rakstījis viņš pats:
Uzdevums – komunikācijas nodrošināšana sociālajos tīklos, mēnešalga pārsniedz 1300 eiro.
Šī darbiniece ir Larisa Vladova, un viņa ir arī Rīgas domes «Saskaņas centra» frakcijas deputātes Annas Vladovas meita.

«De facto» sazvanīta, Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas projektu koordinatore Larisa Vladova atzīst, ka šī ir viņas pirmā oficiālā darba vieta, lai gan iepriekš viņai bijusi brīvprātīga darba pieredze. «Bet man ir piemērota izglītība, man ir bakalaura grāds sabiedriskajās attiecībās un reklāmā, un tagad es turpinu savas mācības maģistratūrā,» uzsver jaunā domes darbiniece.

Vladova arī paziņo, ka viņas māte-deputāte nav viņu pamudinājusi pieteikties uz amatu. «Protams, pēc tam, kad es uzzināju, ka ir tāda iespēja, es ar viņu to lietu mazliet pārrunāju. Viņa teica, ka tā ir mana darīšana un ka es varu darīt visu, ko es gribu. (..) Jo – vēlreiz – uzskatu sevi par labu speciālisti. Jā, protams, bez pieredzes, tomēr par labu speciālisti,» saka Vladova.

Darba līgumu ar Vladovu ir parakstījis Ušakovs, kurš neslēpj – viņš zinājis, ka tā ir partijas biedres meita,

taču piesauc savu bieži izmantoto argumentu – darbiniece izvēlēta izglītības dēļ: «Ne visi viņas kursabiedri un arī citu augstskolu absolventi stāv rindā, lai strādātu Rīgas pašvaldības sabiedrisko attiecību nodaļā. Šis konkrētais cilvēks ir izrādījis vēlmi un arī pārliecības dēļ grib strādāt pašvaldībā. Viņai, kā jūs esat minējis,

māte ir deputāte, māte ir skolas direktore, vecmamma ir skolas direktore, un jā, tieši tāpēc viņa ir pieņemta darbā.»

Iepirkumu, lai mainītu novecojušo pašvaldības mājaslapu, Rīgas dome sludinās šovasar, bet procesu pabeigt cer līdz gada beigām. Šajā portālā tiks integrēts gan «info.riga.lv,» gan jauni tam līdzīgi tematiskie portāli, kas būs veltīti kultūrai, sportam un pakalpojumiem. Tādā gadījumā pie varas esošos domniekus popularizējošie viedokļraksti un bildes portālā vairs neparādīsies. Vismaz tāda esot Ušakova iecere, taču nav zināms, vai ar to būs mierā pārējie «Saskaņas» un «Gods kalpot Rīgai» deputāti, kuru sociālo tīklu kontus Rīgas dome līdz šim nav reklamējusi.

Lasītākais šobrīd

Uz augšu