Putina preses sekretārs: Latvijā ir iespējams valsts apvērsums

Krievijas prezidenta Vladimira Putina preses pārstāvis Dmitrijs Peskovs

FOTO: AFP/LETA

Krievijas prezidenta Vladimira Putina preses pārstāvis Dmitrijs Peskovs britu raidsabiedrībai paudis bažas par iespējamu valsts apvērsumu Latvijā, kas, ja Eiropas Savienība to atzītu, radītu lielu apdraudējumu.

Intervijā BBC žurnālistam Peskovs stāsta, ka Krievija «vēlas, lai tās partneri zina, ka tai ir savas sarkanās līnijas un viņi šīs līnijas nevar šķērsot».

Krievu sacelšanās esot iespējama

Uz to žurnālists Džons Simpsons norāda, ka viena no Rietumu sarkanajām līnijām ir, piemēram, Latvija, kas «ir ļoti nobažījusies par to, ka tas, kas notika Ukrainā, notiks arī Latvijā, kad Krievijā dzimuši cilvēki sāktu sacelties pret Latvijas valdību». «Vai tas ir iespējams?» jautāja britu žurnālists.

«Es būtu gatavs piekrist viņu bažām. Kas notiktu, ja kāds noorganizētu valsts apvērsumu Latvijā un Brisele atzītu šo apvērsumu?» atbildēja Peskovs, iepriekš paskaidrojot, ka Ukrainā tika sarīkots valsts apvērsums šā vārda visplašākajā nozīmē un Rietumi to atzina, tādējādi radot precedentu šādai rīcībai.

Uz žurnālista lūgumu precizēt, kā tas varētu notikt Latvijā, Peskovs norādīja: «Ja kāds noorganizētu valsts apvērsumu un jaunā vara tiktu atzīta, tas būtu liels apdraudējums Latvijai. Jo, kad reiz ir radīts precedents par militāra apvērsuma īstenošanu Eiropas sirdī un kad mēs radām precedentu, ka to var pieņemt kā oficiālu varas nodošanu, tas ir liels apdraudējums visam kontinentam. Un ikvienai valstij ir jābūt ļoti piesardzīgai, lai neļautu tam notikt.»

Ukrainā esot vien daži bijušie Krievijas karavīri

Komentējot informāciju par Krievijas karaspēka iespējamo nosūtīšanu uz Ukrainu, Peskovs klāstīja, ka tā ir «liela kļūda», paskaidrojot, ka ir daži bijušie karavīri, kas varētu būt devušies uz Ukrainu.

Viņš atgādināja, ka Putins vairākkārt ir uzsvēris, ka «nav oficiālu karavīru», kas ir nosūtīti uz Ukrainu.

Uz Simpsona novērojumu, ka Krievija uzņēmusi virzienu uz Padomju Savienības laiku atjaunošanu, Putina preses sekretārs teica - «es ceru, ka tā nav» un pēc tam piebilda «es zinu, ka tā nav».

Žurnālists norādīja, ka Krievijā tiek plaši iegrožota plašsaziņas brīvība un Putina kritiķi mirst, bet Peskovs norādīja, ka «nekad, tas nav iespējams šajā valstī».

Par Krievijas militāro lidmašīnu aktivizēšanos NATO gaisa telpas tuvumā Peskovs teica, ka uz to nevar atbildēt īsi, jo viss sākās ar valsts apvērsumu Ukrainā, kuru "organizēja un atzina zināmas Rietumu valstis", tādēļ Krievijai "nebija iespējams palikt neitrālai"."

«Mēs turpināsim padarīt situāciju saspīlētu, kamēr vien mūsu nacionālās intereses tiek aizskartas. Jo ilgāk mūsu nacionālās intereses tiks apdraudētas, jo ilgāk mēs atbildēsim,» Peskovs sacīja, uzsverot, ka Krievija nevēlas jaunu Auksto karu.

«Mēs nevēlamies nonākt jauna Aukstā kara priekšā,» paziņoja Putina preses sekretārs, tomēr atzina, ka, baidoties par savu drošību un savu interešu apdraudējumu, Krievijai «ir jāveic piesardzības pasākumi».

Uz augšu
Back