Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Dreskoda ABC - tas jāzina, pat ja neesi princese!

FOTO: AFP/LETA/AP/Scanpix/Reuters

Gada nogale ir tas brīdis, kad steidzam iegādāties greznas kleitas un kostīmus, jo klāt ir aktuālais svētku laiks. Tā vien liekas, ka šajos svētkos ir atļauts viss, taču uzmanies, nepārcenties, jo tu taču nevēlies iegūt nomināciju «Gada stila kļūda».

 
FOTO: Reuters/Scanpix

«White Tie» jeb «balta kaklasaite»

«White Tie» jeb «balta kaklasaite» - šis ir visformālākais no ģērbšanās stiliem. Ja esi saņēmusi ielūgumu ar šādu dreskodu, tad noteikti šajā pasākumā būs ļoti smalka publika, kurai etiķete nav sveša. Sievietei ir

jātērpjas garā vakarkleitā (ieteicams līdz grīdai), cimdos, augstpapēžu kurpēs un ar mazu clutch somiņu.

Nekādā gadījumā nedrīkst ierasties ar izlaistiem matiem, kailām rokām, kā arī nav ieteicama bižutērija. Izcils piemērs «White Tie» dreskodam ir Britu karaļnama oficiālās pieņemšanas.

Savukārt vīriešiem ir jātērpjas

frakā ar baltu tauriņu vai kaklasaiti, lakādas kurpēs un vestē,

kurai ir jābūt baltā krāsā, pilnīgākam koptēlam ir ieteicams uzvilkt arī baltus cimdus.

FOTO: AFP/LETA
FOTO: SCANPIX SWEDEN
 
FOTO: Reuters/Scanpix

«Black Tie» jeb «melna kaklasaite»

«Black Tie» jeb «melna kaklasaite» vai «tumšs uzvalks» - šis ir viens no populārākajiem dreskodiem, bieži tiek izvēlēts Ziemassvētku ballēm, kāzām vai teātra pirmizrādēm. Sievietēm, ierodoties uz pasākumu ar šādu dreskodu, ir jātērpjas klasiskā kokteiļkleitā, tai ir jābūt ar nelielu dekoltē, un tās garums nedrīkst būt īsāks par plaukstas platumu virs ceļgala. Drīkst arī tērpties garā vakarkleitā vai greznā kostīmā, taču jāatceras, ka kostīmam ir jābūt augstas kvalitātes auduma, tam nav ieteicami raksti vai apdrukas. Vīrietim ir jātērpjas smokingā.

FOTO: Reuters/AP/Scanpix/AFP
 
FOTO: Reuters/Scanpix

«Semi - formal» jeb «vidēji formāls»

«Semi - formal» jeb «vidēji formāls» - šāds dreskods ir atbilstošs vakara pasākumiem, kuri tiek rīkoti dārgos restorānos vai korporatīvos pasākumos. Pēc nosaukuma tā vien liekas, ka, apmeklējot šo pasākumu, viss ir skaidrs ar dreskodu, bet ar džinsiem un žaketi šeit nebūs līdzēts. Apmeklējot šādu pasākumu, sievietei ir jāģērbj klasiska kokteiļkleita (skat. «Black Tie»), bet, ja pasākums notiek pirms 18:00, tad sieviete var tērpties greznā kostīmā vai elegantā ikdienas kleitā. Vīrietim, apmeklējot šādu pasākumu, ir jātērpjas tumšā uzvalkā, smokings šajā gadījumā nav obligāta prasība. Ja pasākums tiek plānots pirms 18:00, tad vīrietis drīkst tērpties jebkuras krāsas uzvalkā.

FOTO: Reuters/Scanpix
FOTO: Leta/AFP
 
FOTO: AFP/LETA/AP/Scanpix/Reuters

«A5» jeb «pēc pieciem»

«A5» jeb «pēc pieciem» - ierasti šis dreskods tiek piemērots pasākumiem, kuri sākas pēc plkst. 17:00. Šajā gadījumā sievietei ir ieteicams tērpties greznā blūzē un svārkos vai kokteiļkleitā, bet vīrietim ir atļauts tērpties brīvāka stila uzvalkā, tam obligāti nav jābūt lietišķam, kā arī drīkst nelikt kaklasaiti.

FOTO: AFP/LETA/AP/Scanpix/Reuters
FOTO: AFP/LETA/AP/Scanpix/Reuters
 
FOTO: AFP/LETA/AP/Scanpix/Reuters

«Casual» jeb «brīvais stils»

«Casual» jeb «brīvais stils»- šo dreskodu nereti izvēlas pasākumiem, kuri tiek rīkoti brīvā dabā, piemēram, piknikam vai korporatīvai ballītei ofisā. Ierodoties uz šādu pasākumu, nav ieteicams tērpties pārāk vienkārši vai sportiski, labāk ierasties uz pasākumu klasiskā stilā. Protams, vienmēr ir jāņem vērā pasākuma vieta vai iemesls, jo ierasties uz sportiska rakstura pasākumu golfa klubā augstpapēžu apavos nebūtu ieteicams!

FOTO: AFP/LETA/AP/Scanpix/Reuters
FOTO: AFP/LETA/AP/Scanpix/Reuters
Uz augšu
Back