Sv, 5.02.2023.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Preiļu novadā neizdodas ievēlēt jauno mēru

LETA
Preiļu novadā neizdodas ievēlēt jauno mēru
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Edijs Pālens/LETA

Kvoruma trūkuma dēļ nav notikusi šodien plkst.14 plānotā Preiļu novada domes ārkārtas sēde, kurā viens no izskatāmajiem jautājumiem bija jaunā Preiļu novada domes priekšsēdētāja vēlēšanas.

Sākoties sēdei, daļa pašvaldības deputātu atstājuši sēdes zāli, kā rezultātā zudis jautājumu izlemšanai nepieciešamais kvorums.

Kad varētu notikt atkārtots mēģinājums ievēlēt Preiļu mēru, pašvaldībā pagaidām nemācēja pateikt, taču paskaidroja, ka domes priekšsēdētāja pienākumus patlaban pilda priekšsēdētāja vietnieks un pašvaldība darbojas ierastajā kārtībā.

Jau ziņots, ka nepieciešamība pēc jauna domes priekšsēdētāja ievēlēšanas radusies sakarā ar līdzšinējā Preiļu mēra Alda Adamoviča (Latgales partija) ievēlēšanu Saeimā. Kā reālākās kandidatūras minētajam amatam tika minēti domes deputāti Juris Erts un Ārijs Vucāns.

Adamovičs iepriekš atzina, ka atstāt Preiļu mēra amatu un turpināt darbu kā Saeimas deputātam nolēmis, jo cer, ka darbs jaunajā amatā pavērs viņam jaunas iespējas darīt vairākas lietas citādi, risinot sasāpējušos pašvaldību jautājumus.

«Šajās vēlēšanās Saeimā ir ievēlēti vairāki pašvaldību vadītāji. Kopīgi strādājot, centīsimies panākt, lai lielāka uzmanība valstī tiktu pievērsta reģioniem un lauku teritorijām. Arī par uzņēmējdarbības atbalstu līdz šim daudz ticis runāts, bet ne tik daudz darīts. Lielāks atbalsts būtu nepieciešams lielajiem uzņēmumiem, lielajiem nodokļu maksātājiem,» uzsvēra Adamovičs.

Bez Adamoviča 12.Saeimas deputātu rindās iekļuvuši vēl trīs pašvaldību priekšsēdētāji - Valmieras mērs Inesis Boķis, Tukuma mērs Juris Šulcs no «Vienotības» un Smiltenes mērs Ainārs Mežulis no Zaļo un zemnieku savienības saraksta.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu