Skip to footer
Šodienas redaktors:
Agnija Reiniece
Iesūti ziņu!

Karagājiens pret inflāciju ir sācies (257)

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Raksta foto

Pirms diviem mēnešiem izsludinātais karagājiens pret inflāciju beidzot laikam ir sācies - Saeima tam šonedēļ izkalusi dažāda kalibra ieročus. Uzlikts 25% nodoklis spekulācijām ar nekustamajiem īpašumiem, ierobežota kredītņemšana, arī jaudīgiem auto uzlikts nodoklis un iedzīvotājiem radīts papildus stimuls naudu krāt. Cik asi ir uztrīti zobeni inflācijas kaušanai?

Auto tirgotājs brīnās, kādēļ inflācijas apkarošana notiek ne tikai uz dārgo luksusa automašīnu rēķina, bet arī ģimenes auto un laukos braucamām mašīnām, jo arī tām mēdz būt vairāku litru motori. Papildus nodoklis jaudīgiem auto pamatīgi sitīšot pa autotirgoņu kabatām, bet diez vai inflācija no tā kritīsies, domā uzņēmējs.

Finanšu ministrs skaidro, ka katram inflācijas ierobežošanas plāna punktam ir nozīme, bet būtiskākais - iedarbināt tos visus kopā.

Finansisti un uzņēmēji brīdina, ka pieņemtie pretinflācijas pasākumi ir tikai sākums, vēl nav risināta virkne problēmu vairākās nozarēs, kam ir vistiešākā saistība ar inflāciju - konkurence, darba spēka politika un konkurētspēja ārvalstu tirgos.

Eksperti atzīst, ka daudz kas atkarīgs no tā, kādu paraugu taupīšanā rādīs pati valdība. Milzīgo projektu īstenošana tagad būtu neapdomība.

Nodokļu atlaides ieguldījumiem fondos un apdrošināšanā, eksperts vērtē atzinīgi, arī prasību lielos kredītus izsniegt tikai pamatojoties uz legālajiem ienākumiem.

Par nekustamo īpašumu tirgus atdzesēšanu ar nodokļu uzlikšanu domas dalās.

Kādu efektu dos pirmās bezdelīgas inflācijas ierobežošanas plānā rādīs tikai prakse.

Komentāri (257)
Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu