S, 13.08.2022.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

«Vienotība» vēlas pārraudzīt sešas ministrijas; Kučinskis neko nesola

LETA
«Vienotība» vēlas pārraudzīt sešas ministrijas; Kučinskis neko nesola
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Māris Kučinskis
Māris Kučinskis Foto: LETA

Partija «Vienotība» šodien sarunā ar nominēto Ministru prezidenta amata kandidātu Māri Kučinski (ZZS) paudusi vēlmi pārraudzīt sešas ministrijas, bet premjera amata pretendents nekādus solījumus neesot devis. «Šobrīd nevienam nekas netiek ne solīts, ne arī kādam, kas atņemts,» žurnālistiem sacīja politiķis, norādot, ka informāciju ir pieņēmis zināšanai.

«Vienotība» Kučinskim paudusi vēlmi vadīt Ārlietu ministriju, Iekšlietu ministriju, Izglītības un zinātnes ministriju, Satiksmes ministriju, Tieslietu ministriju un Ekonomikas ministriju.

Sarunās ar «Vienotību» «sarkanās līnijas» par ministru amatiem neesot iezīmētas, taču «Vienotībai» esot sava izpratne par to, kādam ir jābūt taisnīgam posteņu sadalījumam, pauda premjera kandidāts.

«Vienotība» sagaidot «līdzvērtīgu un taisnīgu» piedāvājumu par atbildības jomu sadalījumu, bet Kučinskis savu redzējumu par šo jautājumu neesot paudis.

«Vienotības» līdere Solvita Āboltiņa pauda, ka līdzvērtīgs piedāvājums nozīmē, ka katrs no partneriem ir ar kaut ko neapmierināts un kaut ko neieguvis. Politiskais spēks arī uzskata, ka šajā valdībā, līdzīgi kā iepriekš, būtu jāpieturas pēc atbildības jomu sadalījuma pēc frakcijas lieluma, proti, «Vienotībai» būtu sešas atbildības jomas, ZZS - piecas, bet nacionālajai apvienībai - četras, ieskaitot Saeimas priekšsēdētāja amatu.

Oficiāla tikšanās saistībā ar tālākām valdības sarunām paredzēta nākamajā pirmdienā, 25.janvārī.

Kučinskis šodien tikās ar «Vienotības» frakciju, lai pārrunātu valdības veidošanas procesu.

Kā ziņots, visas trīs opozīcijas partijas apņēmušās neatbalstīt Kučinska valdību. Savukārt divi no koalīcijas politiskajiem spēkiem - Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) un nacionālā apvienība «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK (VL-TB/LNNK) - jau oficiāli bija pieņēmuši Kučinski atbalstošu lēmumu.

Pašlaik partneriem nav vienošanās par atbildības jomu sadalījumu jaunajā valdībā, tomēr ZZS savā pārziņā vēlētos Finanšu ministriju, Zemkopības ministriju, Aizsardzības ministriju, Satiksmes ministriju un Veselības ministriju.

Savukārt VL-TB/LNNK savā pārraudzībā vēlas saglabāt Tieslietu, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības, kā arī Kultūras ministriju.

Tas nozīmētu, ka «Vienotības» pārziņā būtu Iekšlietu ministrija, Ārlietu ministrija, Izglītības un zinātnes ministrija, Labklājības ministrija un Ekonomikas ministrija. Tomēr «Vienotība» bija paudusi, ka nepiekritīs atbildības jomu sadalījumam pēc «pārpalikuma principa», iepriekš paziņoja Solvita Āboltiņa, piebilstot, ka jaunās valdības veidošana ir jāsāk «no baltas lapas». Viņa norādīja, ka arī Tieslietu ministrijas pārraudzību var pieskaitīt pie «Vienotības» «sarkanajām līnijām».

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu