Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Igaunijas pirmā lēdija izpelnās lielu uzmanību «Facebook»

TVNET
Igaunijas pirmā lēdija izpelnās lielu uzmanību «Facebook»
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Facebook.com/Ieva Ilves

Igaunijas pirmā lēdija - latviete Ieva Ilvesa - pirmdien izveidojusi savu personīgo lapu sociālajā tīmeklī «Facebook», un īsā laikā jaunumiem tajā sākuši sekot gandrīz 5000 cilvēku.

Igaunijas pirmā lēdija pagaidām ievietojusi savu portretu un mīlīgu bildi, kurā pieglaudusies vīram - Igaunijas prezidentam Tomasam Hendrikam Ilvesam, kā arī publicējusi saiti uz Igaunijas prezidenta oficiālo mājaslapu, kurā publicēta informācija par abu kāzām.

Informācija lapā izvietota trīs valodās - igauņu, latviešu un angļu.

«Draugi, mums tas bija patiesi priecīgs notikums. Sirsnīgs paldies visiem par labajiem novēlējumiem. Tas mums nozīmē ļoti daudz,» vēsta paziņojums Ilvesas lapā.

Ilvesas lapā arī ievietota saite uz Igaunijas prezidenta Tomasa Hendrika Ilvesa oficiālo mājaslapu, kurā viņa sievai veltīta atsevišķa sadaļa. Tajā sniegta informācija, ka viņa strādā kiberdrošības jomā Latvijas Aizsardzības ministrijā un iesaistās Igaunijas prezidenta reprezentatīvajos pasākumos, kad tas nepieciešams.

Kā ziņots, Igaunijas prezidents Tomass Hendriks Ilvess un Latvijas Aizsardzības ministrijas ierēdne Ieva Kupce 2.janvārī tuvinieku un draugu lokā salaulājās Hallistes Svētās Annas baznīcā, Igaunijas Vīlandes apriņķī.

Jau vēstīts, ka Ilvess, kurš pavasarī šķīra savu otro laulību, novembra vidū saderinājās ar Latvijas ierēdni Kupci.

Ieva Kupce ir Latvijas Aizsardzības ministrijas Nacionālās kiberdrošības politikas koordinācijas nodaļas vadītāja. Viņa ir strādājuši dažādās institūcijās ārlietu un drošības politikas jomā Latvijā un NATO, pievēršoties drošības, demokrātijas un cilvēktiesību jautājumiem. 2012.gadā viņa absolvēja profesionālās pilnveides programmu Džonsa Hopkinsa universitātē Vašingtonā un pēc atgriešanās Latvijā bija Aizsardzības ministrijas valsts sekretāra padomniece. Viņa arī koordinēja NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra («StratCom») izveidi Rīgā.

1952.gadā dzimušais Ilvess un 1968.gadā dzimusī Evelīna Inta-Lambota, kas pēc laulībām pieņēma uzvārdu Ilvesa, apprecējās 2004.gadā - gadu pēc savas meitas nākšanas pasaulē. Abiem tā bija otrā laulība. Ilvesam no pirmās laulības ar amerikāņu psiholoģi Meriju Buloku ir 1987.gadā dzimis dēls Lūkass Kristjans un meita Jūlija, kas dzimusi 1992.gadā.

Ilvesa amata termiņš beigsies nākamā gada augustā.

Decembrī Ilvess sociālās saziņas vietnēs paziņoja, ka gadījumā, ja apprecēsies ar Kupci, pirms beidzas viņa amata termiņš, Kupce atteiksies no kompensācijām, kuras pēc likuma saņem Igaunijas prezidenta sieva.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu