Bēgļi: Pilsoņkarš Lībijā ir ļaunāks nekā cīņas Kadafi gāšanai

Lībija iegrimst pilsoņkarā, kas ir daudz ļaunāks nekā cīņas, kurās 2011.gadā tika gāzts diktators Muamars Kadafi, sestdien pavēstīja no valsts bēgušie iedzīvotāji.

«Mēs esam izgājuši cauri karam ar Kadafi, taču tagad ir daudz ļaunāk,» aģentūrai AFP pastāstīja no Lībijas evakuēta grieķiete. «Valda haoss. Nav valdības, mums nav pārtikas, degvielas, ūdens, stundām ilgi elektrības.»

Viņa ir viena no 186 cilvēku grupas, kas tika no Tripoles evakuēta ar Grieķijas karaflotes fregati, kura sestdienas rītā ieradās Pirejas ostā. Evakuēti 77 grieķi, 78 ķīnieši, desmit briti, septiņi bulgāri, albānis un krievs. Viņu vidū bija vairāki diplomāti, ieskaitot Ķīnas vēstnieku Lībijā.

Lībija cieš no hroniskas nestabilitātes kopš Kadafi gāšanas, jaunajai valdībai nespējot apvaldīt kaujinieku grupējumus, kas palīdzēja gāzt diktatoru, un tagad arvien lielākus draudus rada islāmistu grupējumi.

«Tik daudz cilvēku mira, lai padarītu valsti labāku. Taču tagad mēs esam sākuši nogalināt viens otru pilsoņkarā,» sacīja Tripolē strādājošās nevalstiskās organizācijas darbinieks Osama Mansurs.

Haoss Lībijā rada nopietnu satraukumu kā tās kaimiņvalstīs, tā Rietumos. Vardarbības dēļ Lībiju pametuši tūkstošiem lībiešu.

Uz augšu