Prezidenta ieteiktais veselības ministra kandidāts nav gatavs būt ministrs

Ministru prezidente Laimdota Straujuma

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Valsts prezidents Andris Bērziņš ir piedāvājis Ministru prezidentei Laimdotai Straujumai (V) vienu kandidātu veselības ministra amatam, kurš gan pagaidām šos pienākumus nevarot uzņemties.

Straujuma šodien pēc koalīcijas padomes sēdes sacīja žurnālistiem, ka prezidents šim amatam ir piedāvājis vienu cilvēku, bet viņš nav gatavs divu mēnešu laikā atstāt darbavietu. Straujuma gan šī cilvēka vārdu neatklāja.

Jau ziņots, ka Bērziņš pauda gatavību palīdzēt sameklēt veselības ministra amata kandidātus. Viņam esot zināmi cilvēki, kas varētu šo amatu pildīt.

Līdz šim divi uzrunātie kandidāti atteikušies un nav piekrituši stāties šajā amatā. Veselības ministra amatam tika uzrunāti Latvijas Veselības ekonomikas asociācijas vadītāja Daiga Behmane un Rīgas Stradiņa universitātes attīstības prorektors Toms Baumanis. Ministru prezidente Straujuma pēc tam norādīja, ka aktīva veselības ministra amata pretendenta meklēšana vairs nenotikšot.

Līdz tam Straujuma pati pildīšot ministra amata pienākumus, tiks izveidota darba grupa, kas izstrādās priekšlikumus veselības nozares pārraudzīšanai un izstrādās darāmo darbu sarakstu laikam līdz vēlēšanām un arī nākamajai valdībai.

Straujuma plāno pieņemt darbā parlamentāro sekretāru, kurš varētu uzraudzīt darba grupas darbu. Ja tas būšot cilvēks no Saeimas, tam nebūs nepieciešams papildu finansējums atalgojumam.

Kā ziņots, ilgstoši slimojošā un vairāku veselības aprūpes organizāciju pretestību savām reformām saņēmusī veselības ministre Ingrīda Circene (V) 7.jūlijā iesniedza demisijas rakstu, un valdības vadītāja Circenes demisiju pieņēma.

Uz augšu