T, 17.08.2022.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Šodien pie Latvijas robežas 16 Krievijas armijas lidmašīnas

LETA
Šodien pie Latvijas robežas 16 Krievijas armijas lidmašīnas
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 50
Foto: RIA Novosti/Scanpix

NATO patruļlidmašīnas šodien virs Baltijas jūras neitrālajiem ūdeņiem pie Latvijas teritoriālo ūdeņu ārējās robežas konstatējušas 16 Krievijas armijas lidmašīnas, aģentūra LETA uzzināja Nacionālajos bruņotajos spēkos.

Pie Latvijas robežas konstatētas četras transporta lidmašīnas «Il-76», viens «Tu-134» markas lidaparāts, septiņi iznīcinātāji - bumbvedēji «Su-34» - un viens iznīcinātājs «Su-24».

Vēlāk konstatēta vēl viena transporta lidmašīna «Il-76» un viens «Su-24». Pēc tam NATO patruļlidmašīnas konstatējušas vēl vienu «Il-76».

Tas nozīmē, ka šodien vienā dienā identificēto lidmašīnu skaits ir lielākais, kāds līdz šim ir bijis fiksēts. Kopumā šodien NATO patruļlidmašīnas veikušas četrus kaujas lidojumus neatpazītu gaisa kuģu identificēšanai, un tas ir līdz šim lielākais lidojumu skaits vienā dienā, norāda Nacionālie bruņotie spēki.

Jau ziņots, ka otrdien NATO patruļlidmašīnas virs Baltijas jūras neitrālajiem ūdeņiem pie Latvijas teritoriālo ūdeņu ārējās robežas konstatēja septiņas Krievijas armijas lidmašīnas - radioelektroniskās izlūkošanas lidmašīnu «Il-20», četrus iznīcinātājus «Su-27», vienu transportlidmašīnu «An-26» un agrīnās brīdināšanas un vadības sistēmas lidmašīnu «A-50».

No 9.jūnija līdz 20.jūnijam Baltijas valstīs, kā arī Vācijā

notiek ASV Eiropas spēku vadītās starptautiskās militārās mācības

«Saber Strike 2014». Mācības notiek vienlaikus ar uzņemošās valsts atbalsta mācībām «Baltic Host 2014» un jūras spēku mācībām «Baltops 2014».

Krievijas Aizsardzības ministrija tikmēr informējusi, ka Krievija Kaļiņingradā otrdien sākusi militārās mācības. «Mācības notiek laikā, kad Eiropā notiek starptautiskās mācības «Saber Strike 2014» un «Baltops 2014«,» norāda ministrija. Kaļiņingradas mācībās iesaistītais karavīru skaits, kā arī Aizsardzības ministrijas bruņojums ir salīdzināms ar karavīru, ieroču un militārā aprīkojuma skaitu NATO dalībvalstu mācībās uz robežas.

Gaisa atbalstu nodrošinās gaisa spēki ar iznīcinātājiem - bumbvedējiem «Su-34» un uzbrukuma helikopteriem «Mi-24». Ir paziņots arī par tālās darbības stratēģisko virsskaņas jūras bumbvedēju «Tu-22M3», kas vēl pirms dažām dienām piedalījās mācībās Melnajā jūrā, iesaisti mācībās Kaļiņingradā. Tie mācību uzdevumus veiks kopā ar pretgaisa aizsardzības spēkiem, patrulējot noteiktā reģionā.

Ziņots, ka dažāda tipa Krievijas armijas lidaparāti nereti tiek manīti pie Latvijas robežas. Maijā šādi gadījumi tika konstatēti desmit reizes.

Krievijas lidmašīnas parasti

pārvietojas bez ieslēgta automātiskā atbildētāja,

bez lidojuma plāna un neatbild uz civilās gaisa telpas kontroles radiosakariem.

Latvijas Aizsardzības ministrija jau februāra beigās paziņoja, ka Krievijas bruņoto spēku lidojumi pie Latvijas teritoriālo ūdeņu ārējās robežas ir konstatēti pietiekami regulāri un to aktivitāte ir augusi pēdējo piecu gadu laikā.

Reaģējot uz Krievijas iebrukumu Ukrainai piederošajā Krimas pussalā, NATO valstis Baltijas valstu gaisa telpā patrulējošo lidaparātu skaitu palielināja. Patlaban Baltijas valstu gaisa telpā patrulē kopumā 12 iznīcinātāji - četri no Polijas, četri no Lielbritānijas un četri no Dānijas.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu