Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Rīgas pils ugunsgrēka lietā liecības sniedz ugunsdzēsēji

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa trešdien turpina skatīt Rīgas pils ugunsgrēka lietu, uzklausot ugunsdzēsēju liecības. Uz tiesas sēdi ieradušies visi uzaicinātie pieci liecinieki.

VUGD vada komandiera vietnieks, kurš pirmais ieradās izsaukuma vietā Rīgas pilī, atbildot uz prokurora jautājumiem, stāstīja, ka Militārās policijas pārstāvis norādījis uz konkrētu degšanas vietu. Aizstāvība, uzdodot jautājumu lieciniekam, lūdza tam uzrādīt arī bēniņu plānu. VUGD pārstāvis tiesai norādīja, ka ugunsgrēka iemeslus nenosaka VUGD, bet policija.

Otrs liecinieks VUGD ugunsdzēsējs-glābējs, ņemot vērā, ka kopš ugunsgrēka ir pagājis samērā ilgs laiks, izteica vēlmi, lai tiktu atkārtotas viņa pirmstiesas izmeklēšanas laikā sniegtās liecības. Tiesa šo lūgumu apmierināja.

Jau ziņots, ka kopumā plānots, ka liecības tiesā sniegs aptuveni 100 liecinieku.

Apsūdzības Rīgas ugunsgrēka lietā uzrādītas trim fiziskām personām - Ivaram Rībam, Jurim Kassalietim, Imantam Jurkevičam. Apsūdzētie savu vainu neatzīst.

Saskaņā ar izvirzīto apsūdzību pie kriminālatbildības sauktas divas uzņēmumu norīkotās atbildīgās personas, kuru pienākumos ietilpa nodrošināt normatīvajos aktos noteikto ugunsdrošības prasību ievērošanu, kā arī pie kriminālatbildības saukta viena uzņēmumā strādājošā persona, kuras nevērīga rīcība darba izpildes laikā izraisīja ugunsgrēku.

Vienlaicīgi prokurors šo kriminālprocesu tiesai nodevis arī pret četrām juridiskajām personām, uzskatot, ka tām piemērojami piespiedu ietekmēšanas līdzekļi par nepienācīgi veiktu uzraudzību un kontroli Rīgas pils rekonstrukcijas laikā.

Jau vēstīts, ka tiesa 9.martā atcēla mantas arestu uzņēmiem «Re&Re», «SBRE» un «Friteks», tādējādi apmierinot juridisko personu pārstāvju pieteiktos lūgumus par mantas aresta atcelšanu.

«Re&Re» bija noteikts arests naudas līdzekļiem 946,74 tūkstošu eiro apmērā, savukārt «SBRE» 715,35 tūkstošu eiro apmērā, atzīmēja «Re&Re» un «SBRE» pārstāvis zvērināts advokāts Jānis Muižnieks.

Jau vēstīts, ka 2013.gada 20.jūnija vakarā Rīgas pilī, kur noritēja rekonstrukcija, izcēlās ugunsgrēks. Kopējā pils degšanas platība bija 3200 kvadrātmetru – izdega jumta konstrukcijas un bēniņu telpa 2400 kvadrātmetru platībā, 4.stāvā – 600 kvadrātmetru platībā, bet 3.stāvā – 200 kvadrātmetru platībā.

Rīgas pils remontdarbus veic pilnsabiedrība «SBRE», kuru veido «Skonto būve» un «Re&Re».

Uz augšu
Back