Migrējoša apmetne pie Bābelīša ezera

FOTO: TVNET lasītājs

«Mežu pie Bābelīša ezera jau gadiem «rotā» savdabīga apmetne. Periodiski apmetne maina savu atrašanās vietu, aiz sevis atstājot atkritumu jūru. Pašreizējā apmetne izskatās diezgan fundamentāla - nocietināta pat ar smilšu valni! Lieki teikt, ka mežs plašā rādiusā ap apmetni ir tik ļoti piemēslots, ka «Lielā talka» nelīdzēs, ja vien apmetnes iemītnieki netiks aizturēti un pārvietoti uz tiem piemērotu, civilizētu dzīvesvietu,» raksta TVNET lasītāja Linda.

RD komentārs:

««Apmetne» jau ir novākta un trešdien tiks izvesti atlikušie atkritumi. Bez šīs šogad «Rīgas meži» jau atbrīvojušies no vēl trim šādām bezpajumtnieku apmetnēm. Diemžēl atbrīvoties no viņiem pavisam nav iespējams, agri vai vēlu viņi atgriežas kādā citā vietā. Aizturēt bezpajumtnieku var uz tikai īsu laiku, naudas sodu nav, kam piemērot. Tā ir sociāla problēma, kas jārisina valstiskā līmenī.

«Rīgas meži» ik gadu no mežiem izved 3000 kubikmetru atkritumu, jeb ik dienu trīs kravas automašīnas. Tīrs mežs ir nevis tur, kur kāds sakopj, bet gan tur, kur nepiemēslo. Tādēļ nedrīkst pieļaut mežu piemēslošanu, un, ja pamaniet piemēslotājus - ziņojiet policijai.

FOTO: TVNET lasītājs

Lai sekmētu pilsētas teritoriju sakopšanu, Rīgas dome izsludinājusi ikgadējo pavasara Spodrības mēnesi, kas norisināsies līdz 30.aprīlim. Spodrības mēneša laikā pašvaldības policija sadarbībā ar Rīgas domes Administratīvās inspekcijas darbiniekiem veiks pastiprinātus reidus, lai apsekotu nesakoptās ēkas un teritorijas, un nepieciešamības gadījumā sodītu atbildīgās personas.

Šajā laikā Rīgas iedzīvotāji, sabiedriskās organizācijas, komersanti un iestādes aicināti aktīvi piedalīties namīpašumu un teritoriju sakopšanā, informēt pašvaldību par nekoptām teritorijām, kā arī sniegt priekšlikumus par to sakopšanu un sakārtošanu.

Telefonu numuri, pa kuriem var informēt pašvaldību:
Rīgas domes bezmaksas informatīvais tālrunis – 80000800;
Ziemeļu izpilddirekcija – 67026611 (Vidzemes priekšpilsēta un Ziemeļu rajons);
Austrumu izpilddirekcija – 67013500 (Latgales priekšpilsēta un Centra rajons);
Pārdaugavas izpilddirekcija – 67012319 (Zemgales priekšpilsēta un Kurzemes rajons).»

FOTO: TVNET lasītājs

Sniegs nu jau nokusis, Latvijas mežos, pļavās, upīšu krastos atklājot ne visai pievilcīgo atkritumu «kultūrslāni». «Cūkmenu» ziemas veikums kā uz delnas! Ik gadu dabas mīļotāji un tie, kam pie sirds iet pastaigas brīvā dabā, ar cerībām gaida «Lielo talku». Tomēr par dabu jāatceras ne tikai talku laikā, bet ik dienu. Ja cilvēki būtu apzinīgi visa gada garumā, nekādas talkas nevajadzētu! Aicinām fotografēt piecūkotās vietas vai vēl labāk - pieķert cūkotājus notikuma vietā!

TVNET sāk jaunu lasītāju kampaņu, aicinot atklāt vietas, kas no mēslotājiem īpaši cietušas. Kopīgiem spēkiem centīsimies atrast vainīgos un varbūt ar publisku «fui» raisīt pārdomas par to, ka vide, kurā visi kopā dzīvojam, ir jāsaudzē.

TVNET aicina iesūtīt bildes un videomateriālus par piemēslotākajām vietām, norādot konkrētu vietu, kur foto uzņemts, kā arī laiku. Varbūt tev pat izdevies kādu pieķert «nozieguma vietā»? Apzināsim sakopjamās vietas un kaunināsim sušķus kopā! Materiālus sūti uz reportieris@tvnet.lv.

Uz augšu