Lucavsalā sākusies atkritumu vairošanās sērga

FOTO: TVNET lasītājs

«Nosūtu fotogrāfiju, kurā redzams, kā strauji un lielos apmēros tiek piegružota jaunizveidotajam parkam un tiltam blakus esošā Lucavsalas daļa. Vēl rudenī, izņemot dažus pamestus mazdārziņus, šo teritoriju par piesārņotu nevarēja saukt, drīzāk par nepieradinātu. Brīvdienās ieraudzītais mani šokēja. Atkritumu kaudzes ir savairojušās, un tie nav nekādi sadzīves atkritumi,» raksta TVNET lasītāja Kristīne.

Sniegs nu jau nokusis, Latvijas mežos, pļavās, upīšu krastos atklājot ne visai pievilcīgo atkritumu «kultūrslāni». «Cūkmenu» ziemas veikums kā uz delnas! Ik gadu dabas mīļotāji un tie, kam pie sirds iet pastaigas brīvā dabā, ar cerībām gaida «Lielo talku». Tomēr par dabu jāatceras ne tikai talku laikā, bet ik dienu. Ja cilvēki būtu apzinīgi visa gada garumā, nekādas talkas nevajadzētu! Aicinām fotografēt piecūkotās vietas vai vēl labāk - pieķert cūkotājus notikuma vietā!

TVNET sāk jaunu lasītāju kampaņu, aicinot atklāt vietas, kas no mēslotājiem īpaši cietušas. Kopīgiem spēkiem centīsimies atrast vainīgos un varbūt ar publisku «fui» raisīt pārdomas par to, ka vide, kurā visi kopā dzīvojam, ir jāsaudzē.

TVNET aicina iesūtīt bildes un videomateriālus par piemēslotākajām vietām, norādot konkrētu vietu, kur foto uzņemts, kā arī laiku. Varbūt tev pat izdevies kādu pieķert «nozieguma vietā»? Apzināsim sakopjamās vietas un kaunināsim sušķus kopā! Materiālus sūti uz reportieris@tvnet.lv.

FOTO: TVNET lasītājs

Uz augšu