CSDD iespējams iegūt informāciju arī par Nīderlandē reģistrētiem auto

hāga nīderlande mašīnas satiksme iela auto

FOTO: Ingars, TVNET

Klientu ērtībām CSDD papildinājusi informāciju par veidiem, kā pamatā bez maksas iegūt datus par citās valstīs reģistrētiem transportlīdzekļiem, šoreiz – par Nīderlandē reģistrēto transportlīdzekļu nobraukumu (odometru rādījumi) un tehnisko stāvokli (apskate). Par to TVNET pavēstīja CSDD Sabiedrisko attiecību daļā.

Līdz ar to šobrīd jau pieejama informācija par automobiļiem, kas reģistrēti vai ir bijuši reģistrēti četrās valstīs: Lietuvā, Zviedrijā, Dānijā un Nīderlandē. Turpmāk šī informācija tiks papildināta; tā ir un būs pieejama CSDD mājas lapā.

Informācija par citās valstīs reģistrētiem auto

Nīderlande

Nīderlandes Transportlīdzekļu reģistra mājas lapā, ievadot Nīderlandes transportlīdzekļa reģistrācijas numuru, bez maksas pieejama vispārēja informācija par transportlīdzekļa:

  • tehniskajiem (uzskaites) datiem;
  • statusu (reģistrēts, eksportēts, ir/nav izsludināts meklēšanā), apskates derīguma termiņiem, reģistrācijas datumiem;
  • izgatavotāja atsaukumiem.

Nīderlandes Transportlīdzekļu reģistra mājas lapa

Interneta mājas lapā nl.vin-info.com, ievadot transportlīdzekļa VIN (Vehicle Identification Number), par maksu tiešsaistē pieejama informācija par Nīderlandē reģistrētu transportlīdzekli, ko pēc tam iespējams saņemt arī uz savu e-pasta adresi:

  • tehniskie (uzskaites) dati;
  • statuss (reģistrēts, eksportēts, ir/nav izsludināts meklēšanā), apskates derīguma termiņš, reģistrācijas datumi;
  • transportlīdzekļa fotogrāfijas;
  • reģistrācijas un tehniskās apskates dokumentu kopijas;
  • odometra rādījumi.

Nīderlandes auto VIN numura pārbaude

Lietuva

  • Informācija par Lietuvā reģistrētiem transportlīdzekļiem bez maksas pieejama Lietuvas Tehniskās apskates asociācijas mājas lapā. Ievadot auto VIN vai auto Lietuvas reģistrācijas dokumenta («tehniskā pase») numuru, pieejama informācija par automašīnas marku, modeli, izgatavošanas gadu, spēkrata kategoriju un tā statusu Lietuvā.
  • Lietuvas Tehniskās apskates asociācijas mājas lapas sadaļā «TA istorija» pieejami dati par tehnisko apskati (par laiku kopš 2006.gada) un par odometra rādījumiem (par laiku kopš 2009.gada).

Lietuvas Tehniskās apskates asociācijas mājas lapa

Zviedrija

Informācija par Zviedrijā reģistrētiem transportlīdzekļiem bez maksas pieejama Zviedrijas Transporta aģentūras mājas lapā. Ievadot transportlīdzekļa Zviedrijas reģistrācijas numuru, pieejama transportlīdzekļa tehniskā informācija un informācija par pēdējo fiksēto odometra rādījumu.

Zviedrijas Transporta aģentūras mājas lapa

Dānija

Informācija par Dānijā reģistrētiem transportlīdzekļiem bez maksas pieejama Dānijas Muitas un nodokļu administrācijas mājas lapā. Ievadot transportlīdzekļa VIN vai transportlīdzekļa Dānijas reģistrācijas numuru, pieejama informācija par transportlīdzekļa vispārējo tehnisko stāvokli un pēdējo fiksēto odometra rādījumu.

Dānijas Muitas un nodokļu administrācijas mājas lapa

Publiski pieejamie dati par citu valstu transportlīdzekļiem ir salīdzinoši vispārīgi, pamatā tie pieejami katras valsts valodā, un CSDD negarantē to izcelsmi. Atsevišķos gadījumos par informāciju varētu būt jāmaksā atbilstoši konkrētā pakalpojuma sniedzēja noteiktajam.

Savukārt kopš pagājušā gada rudens CSDD nodrošinājusi, ka klienti bez maksas var iegūt informāciju par visās Latvijā veiktajās tehniskajās apskatēs fiksēto transportlīdzekļu nobraukumu – odometra rādījumiem, kā arī par pēdējās apskates datiem. Vairāk informācijas par CSDD pakalpojumu atrodams CSDD mājas lapā.

CSDD

Uz augšu