«Internet Research» šajā ēkā 12 stundu maiņās nodarbinājis vienlaicīgi ap 400 darbinieku, kas bijuši sadalīti vairākos departamentos. Dažu darbs bijis izdomāt tēmas un norīkojumus, citi koncentrējušies uz komentēšanu, vēl citi strādājuši kā datorgrafiķi ierakstiem sociālajos medijos. Viens departaments, piemēram, strādājis tikai ar Livejournal blogu uzturēšanu, kuros dominējuši banāli prokremliski ieraksti.
Interesantas versijas par Ņemcova slepkavību
Ikdienas norīkojumi parasti pa tiešo tikuši ņemti no prokremliskiem medijiem un saturējuši detalizētu informāciju par to, kādu vēstījumu blogeriem un komentētājiem jādod par kādu konkrētu jautājumu. Kā noprotams no norīkojumu dokumentiem, vienā no tiem «troļļu armija» instruēta, kā atspoguļot opozicionāra Borisa Ņemcova slepkavību:
vai nu tas bijis Ukrainas oligarhu orķestrēts pasākums, lai iegāztu Krieviju un kaitētu Maskavas attiecībām ar Rietumiem, vai arī to īstenojuši Ņemcova paša atbalstītāji, jo vēlējušies «provokāciju» pirms opozīcijas plānotajiem protestiem.
Ļena N., vēl viena bijusī «Internet Research» darbiniece, «Radio Liberty» atzīstas, ka pārtraukusi darba gaitas šajā vietā pēc tam, kad atteikusies blogot par Ņemcova slepkavību tā, kā to vēlējies uzņēmums. «Bija nepieciešams likt cilvēkiem ticēt, ka Borisa Ņemcova slepkavība bija provokācija pirms gājiena un to veikuši viņa paša atbalstītāji,» viņa stāsta.
Interneta kontrolēšana sākusies pēc masu protestiem Krievijā
Kremļa visu kontrolējošā dūre pēdējā laikā ap Krievijas interneta telpu savelkas arvien ciešāk. Šādas tendences kļuva par ikdienu pēc 2011.-2012. gada masu protestiem, kuri lielākoties tika saorganizēti, tieši izmantojot interneta vietnes. Pētnieki norāda, ka