Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Kasparovs par Ņemcova slepkavību: Putina elites iedomājušās, ka var visu

Viens no redzamākajiem Krievijas opozicionāriem šaha lielmeistars Garijs Kasparovs FOTO:

Krievijas opozīcijas politiķa Borisa Ņemcova slepkavībā ir iesaistītas prezidenta Vladimira Putina elites, kas ir iedomājušās, ka var visu, trešdien paziņoja viens no redzamākajiem Krievijas opozicionāriem šaha lielmeistars Garijs Kasparovs.

«Boriss bija atklāts policejiskas valsts kritiķis - valsts, kas kritiķus necieš. Viņa pastāvīgā klātbūtne regulāri nostādīja strupceļā pieaugošo totalitāro diktatūru, kas nevar atļauties pat nebūtisku patiesības daļu,» ASV Senāta Eiropas jautājumu un reģionālās drošības apakškomisijā sacīja Kasparovs.

Viņš norādīja, ka Ņemcova pēdējais ziņojums bija veltīts «Krievijas karaspēka klātbūtnei Ukrainā, [Krievijas prezidenta Vladimira] Putina militārajai cīņai pret viegli ievainojamu demokrātisku Eiropas valsti».

15 gadi pie varas radījuši nesodāmības sajūtu

«Boriss Ņemcovs tika nogalināts, jo tas varēja notikt. Putins un viņa elites uzskata, ka pēc 15 gadiem pie varas viņiem nav nekā neiespējama, nav līniju, kuras viņi nevar pārkāpt,» sacīja Kasparovs.

Krievijas varasiestāžu nesodāmības sajūta kopā ar naida un vardarbības atmosfēru, ko Krievijā radījusi Putina propaganda, «ir nāvīga kombinācija», viņš brīdināja.

Ņemcovs tika noslepkavots piektdienas vakarā Maskavas centrā līdzās Kremlim. Tiesībsargājošās iestādēs uzskata, ka slepkavība bijusi rūpīgi plānota, tai gatavojušies iepriekš.

Godinot noslepkavoto opozicionāru, Maskavas ielās svētdien izgāja vairāk nekā 50 000 demonstrantu. Piemiņas pasākumi notika arī daudzās citās Krievijas pilsētās.

Ņemcovam bija 55 gadi, bez viņa palikušas četras meitas un 87 gadus vecā māte. Prezidenta Borisa Jeļcina laikā viņš bija Ņižņijnovgorodas gubernators, vēlāk kļuva par Krievijas valdības premjerministra vietnieku. 2000.gada prezidenta vēlēšanās viņš atbalstīja Vladimiru Putinu, taču drīz vien to atzina par kļūdu un pārgāja opozīcijas rindās, kļūstot par vienu no asākajiem Putina kritiķiem. 2013.gadā Ņemcovs tika ievēlēts par Jaroslavļas apgabala domes deputātu.

Uz augšu
Back