Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Straujuma: izveidota jaunā valdība

LETA
Straujuma: izveidota jaunā valdība
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 22

Topošā valdība ir apņēmības pilna strādāt, un jaunā komanda spēs izturēt to spiedienu, kas varētu būt šajā laikā pirms vēlēšanām, sacīja premjera amata kandidāte Laimdota Straujuma. Topošās valdības partneriem vēl ir jānoslēdz darbs pie koalīcijas līguma, kā arī valdības deklarācijā jāprecizē vairāki punkti. Sanāksme par šiem jautājumiem notiks otrdien.

Straujuma uzsvēra, ka līdz ar Reformu partijas lēmumu (RP) par ekonomikas ministra amata kandidātu neskaidrību par nākamo Ministru kabineta sastāvu vairs nav un «jaunā valdība ir nokomplektēta».

Premjera amata kandidāte skaidroja, ka vēl ir jāprecizē noteikti punkti par pašvaldībām un veselības aprūpes finansējumu, kā arī citi. Tāpat vēl tiek diskutēts par formulējumu punktam koalīcijas līgumā par pāreju uz mācībām latviešu valodā skolās. Topošās koalīcijas partneri principā piekrīt, ka jāvirzās uz apmācībām latviešu valodā no 2018.gada, piebilda Straujuma.

Straujuma arī pauda prieku, ka visas koalīcijas

partijas ir apņēmušies negrozīt šā gada valsts budžetu,

kas ir ļoti svarīgi, lai nebūtu populistisku lēmumu pirms vēlēšanām.

Pēc darba grupas sanāksmes, kurā tika spriests par koalīcijas līguma izstrādi, nacionālās apvienības «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars žurnālistiem skaidroja, ka vēl ir jautājumi «gan par saturu, gan par formu». Viņš norādīja, ka jautājumā par latviešu valodu skolās un Satversmes preambulu bija domstarpības un rasts kompromiss, savukārt vēl

ir jautājumi, kuros kompromiss nav panākts.

Šodien norisinājās arī pašreizējās koalīcijas padomes sēde, kuru vadīja demisionējošais premjers Valdis Dombrovskis (V). Viņš norādīja, ka tā ir faktiski pēdējā koalīcijas sēde «šādā formātā». Koalīcija izskatīja valdības, kā arī Saeimas darba kārtību, un domstarpību būtiskajos jautājumos nebija.

Parasti katru pirmdienu pēc koalīcijas padomes sēdes premjers un visi koalīcijas partiju pārstāvji atbild uz žurnālistu jautājumiem, tomēr šodien plašsaziņas līdzekļu uzmanību vairāk piesaistīja Straujuma. Viņa pēc koalīcijas padomes sanāksmes vēlējās doties projām, tāpēc vairāki mediju pārstāvji aizgāja uzdot jautājumus Straujumai. «Visi aizskrēja, es saprotu, jau citur. Mēs neesam vairs interesanti,» smejoties, šo situāciju komentēja Dombrovskis.

Nākamo valdību veidos pašreizējās koalīcijas partijas

- «Vienotība», Reformu partija, nacionālā apvienība «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK, kā arī seši pie frakcijām nepiederošie deputāti -, pieaicinot Zaļo un zemnieku savienību (ZZS).

Plānots, ka nākamajā valdībā būs seši jauni ministri - zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS), vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Einārs Cilinskis (VL-TB/LNNK), aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis (ZZS), tieslietu ministre Baiba Broka (VL-TB/LNNK), labklājības ministrs Uldis Augulis (ZZS), kā arī izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete (V).

Jaunajā valdībā savu darbu neturpinās pašreizējais ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts (RP), aizsardzības ministrs Artis Pabriks (V), tieslietu ministrs Jānis Bordāns, kā arī labklājības ministre Ilze Viņķele (V), tāpat darbu valdībā neturpinās pašreizējais premjers Valdis Dombrovskis (V).

Savukārt pašreizējais izglītības un zinātnes ministrs Vjačeslavs Dombrovskis (RP) kļūs par ekonomikas ministru, bet pašreizējā zemkopības ministre Straujuma pildīs valdības vadītājas pienākumus.

Ministru kabineta sastāvs būs jāapstiprina Saeimas balsojumā, kas varētu notikt 22.janvārī.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu