/nginx/o/2018/07/16/9753204t1hc7a6.jpg)
Ielīst kaķa galvā un nolasīt viņa domas ir neiespējami, tomēr dzīvnieku uzvedības speciālists, britu profesors Daniels Milss ir pārliecināts - kaķiem viss ir vienalga.
Dzīvnieku uzvedības medicīnas speciālists Milss savos eksperimentos ar pūkainajiem mājdzīvniekiem ir guvis pārliecību, ka kaķiem ir pilnīgi vienalga, vai saimnieks ir tuvumā vai nav, vēsta Elitedaily.com.
Linkolnas universitātes profesors pētījumā «Kaķi ienīst savus saimniekus» norāda, ka kaķi nemīl savus saimniekus tā, kā to dara suņi, vai tā, kā bērni mīl savus vecākus.
Pētnieks noskaidrojis, ka kaķu pieķeršanās saviem saimniekiem drīzāk raksturojama kā «apzināta izvairīšanās» (anxious avoidance), un tas nozīmē, ka kaķi neizjūt emocionālas sāpes, ja saimnieka nav tuvumā, un arī diži nepriecājas, ja saimnieks pēc prombūtnes atgriežas.
Cilvēku pasaulē bērni, kam raksturīga šāda veida izturēšanās jeb pieķeršanās vecākiem, nejutīsies omulīgi nedz vienatnē, nedz vecāku klātbūtnē. Šādi bērni vecākus neuzskata par drošības garantu, tādēļ viņiem vēlākā dzīvē ir grūti izveidot ciešas saites ar citiem cilvēkiem.
Milsa pētījums liek domāt, ka kaķu mentalitāte ir līdzīga. Nav jau tā, ka viņi cilvēkus ienīst; viņiem vienkārši ir vienalga.