Dienvidkoreja paplašina savu pretgaisa aizsardzības zonu

Dienvidkoreja svētdien paziņojusi, ka paplašina savu pretgaisa aizsardzības zonu virs Austrumķīnas jūras, ietverot tajā daļu tās teritorijas, ko Ķīna novembra nogalē vienpusējā kārtā pasludināja par savu «pretgaisa identifikācijas zonu».

Dienvidkorejas Aizsardzības ministrijas rīkojums stāsies spēkā 15.decembrī. Kā norādīts ministrijas paziņojumā, Seula pārskata savu pretgaisa aizsardzības telpu pirmo reizi 62 gadu laikā un «koordinēs savu darbību ar iesaistītajām valstīm, lai nepieļautu nejaušu militāro konfrontāciju un garantētu lidmašīnu drošību».

Kā paziņojis ASV Valsts departaments, Seula konsultējusies ar Vašingtonu, pirms pieņēmusi lēmumu par savas pretgaisa aizsardzības zonas paplašināšanu.

Jau ziņots, ka Ķīnas izveidotā «pretgaisa identifikācijas zona» aptver plašu Austrumķīnas jūras teritoriju starp Dienvidkoreju un Taivānu, iekļaujot arī strīdīgās Senkaku salas, uz kurām pretendē arī Japāna.

Gan Tokija, gan Seula noraidījušas Ķīnas prasību, lai visi lidaparāti, kas šķērso šo zonu, iesniedz Pekinai lidojuma plānu, skaidri parāda savu valstisko piederību un nodrošina divpusēju komunikāciju.

Uz augšu