Iesūti ziņu!

Eksperts. Kāpēc treniņā un naktīs rauj krampji? (5)

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Raksta foto
Foto: Flickr

Man ļoti patika TVNET video treniņš «Problēmzona - kājas». No vingrinājumiem visus izpildīt grūti, bet ko Jūs ieteiktu, lai uzlabotu problēmzonas «gurni un dibens»? Vēl jautājums - kā trūkst organismam, ja bieži rodas krampji visās muskuļu grupās, kuras pakļautas slodzei? Krampji dažreiz moka naktīs - jo īpaši kājas, - jautā TVNET lasītāja.

Atbild sporta kluba «Veselības fabrika» grupu nodarbību un personāltrenere Agnese Anševica:

Sveiki! Man prieks, ka patika ieteiktie vingrinājumi. Ieteiktu tos turpināt, jo tie veidoti tieši ar mērķi uzlabot gurnu un augšstilbu izskatu. Tomēr ar tiem vien nepietiks – nepieciešams nodarbināt visas muskuļu grupas, veicot spēka vingrinājumus, kas veidos muskuļu reljefu, kā arī ar t.s. kardio slodzēm (skriešana, soļošana, peldēšana, riteņbraukšana u.c.) dedzināt liekās kalorijas un uzlabot izturību. No vingrinājumiem ieteiktu

veikt pietupienus, izklupienus, atspiedienus,

vēlams tādus vingrinājumus, kas iesaista vairāk muskuļu grupas. Ja iespējams, konsultējieties ar kādu treneri par tieši Jums atbilstošas treniņprogrammas sastādīšanu.

Muskuļu krampju rašanās iemesli vēl joprojām nav līdz galam izpētīti.

To rašanos var veicināt vairāki faktori: pārslodze, šķidruma trūkums, nepietiekama iesildīšanās, kā arī tādu mikroelementu kā kālija, kalcija, nātrija, magnija u.c. nepietiekamība organismā. Magnija trūkuma izraisītie krampji visbiežāk rodas tieši naktīs. Vajadzētu vērsties pie sava ģimenes ārsta, izstāstīt radušos problēmu un to risināt. Ieteiktu pirms sportošanas iesildīties, uzņemt pietiekamu daudzumu šķidruma, lietot to slodzes laikā ik pēc 10 – 15 minūtēm. Pēc sportošanas noteikti kārtīgi jāizstiepj nodarbinātās muskuļu grupas.

Komentāri (5)
Redaktors iesaka
Nepalaid garām!
Uz augšu