Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Policija aiztur jauniešus ar SC simboliku atgādinošiem plakātiem

BNS
Policija aiztur jauniešus ar SC simboliku atgādinošiem plakātiem
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Liepājā sestdien pie vēlēšanu iecirkņiem aizturēti 11 jaunieši ar plakātiem, kas izraisa asociācijas ar apvienības "Saskaņas centrs" (SC) simboliku. Liepājas pašvaldības policijas priekšnieks Normunds Dīķis pastāstīja, ka aizturētie nogādāti Valsts policijā, kas lems par administratīvās lietvedības sākšanu.

Dīķis atzina, ka sākotnēji jaunieši netika aizturēti, jo viņi neaģitēja balsot par kādu konkrētu partiju, kā arī uz plakātiem nebija minēts partijas nosaukums. Tomēr, izvērtējot visus apstākļus, policija saskatīja pārkāpuma pazīmes jeb slēpto politisko reklāmu, tāpēc jaunieši aizturēti. Jaunieši ar plakātiem stāvējuši pie iecirkņiem ne tikai Liepājas centrā, bet arī citos pilsētas rajonos.

Informācija par aizturētajiem jauniešiem tiks nodota arī Drošības policijai.

Jau ziņots, ka Daugavpilī, Rēzeknē un Liepājā jauniešu organizācija ar plakātiem, kas izraisa asociācijas ar apvienības SC simboliku, aicināja iedzīvotājus piedalīties vēlēšanās.

Daugavpils ielās vēlēšanu dienā aģentūra BNS pamanīja vairāk nekā desmit jauniešu, kuri nesa plakātus bultas formā, kur gan latviešu, gan krievu valodā iedzīvotāji aicināti piedalīties vēlēšanās. Sarkanais plakāts beidzas ar baltu bultu, kur aplītī ievietots burts "N". Uz plakāta rakstīts – "Jūsu vēlēšanu iecirknis ir tur", bet apakšā – "Neaizmirsti nobalsot!".

Vairāki garāmgājēji, ieraugot plakātus, norādīja, ka tie asociējas ar SC simboliku, kam atbilst gan burtu šrifts, gan aplītī ievietotais "N" burts. SC oficiālais simbols ir aplītī ievietota cilvēka kontūra.

Jaunieši savos skaidrojumus nebija vienprātīgi. Lielākā daļa stāstīja, ka bez atlīdzības veic brīvprātīgo darbu sabiedriskās organizācijas "Mīļotā pilsēta" ietvaros. Savukārt viens no viņiem atzinās, ka par šo darbu tiek maksāts, gan neatklājot, kas to dara. Pasākuma mērķis esot, lai cilvēki aktīvāk piedalās vēlēšanās. Tadēļ viņu plakāti bultas formā norāda uz tuvāko iecirkni, kā arī jaunie cilvēki uzrunā garāmgājējus, mudinot doties uz iecirkņiem un izdarīt izvēli.

Līdzīgi arī Liepājā sestdien vairāku vēlētāju sašutumu izraisīja jaunieši, kuri pie vēlēšanu iecirkņiem tur līdzīgas norādes SC logo krāsās. Lai gan uz norādēm nav minēts partijas nosaukums, daudzi vēlētāji, kā arī vēlēšanu iecirkņa darbinieki uzskata, ka tā ir SC slēpta aģitācija.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu