Vai pēc prezidenta bojāejas Irānas politikā ir gaidāmas lielas izmaiņas? (11)

Ekspertes viedoklis
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: AZIN HAGHIGHI/AFP

Pēc Irānas prezidenta Ibrahima Raisi bojāejas helikoptera avārijā būtiskas izmaiņas šīs valsts politikā nav gaidāmas, šādu vērtējumu aģentūrai LETA sniedza Latvijas ārlietu ministre Baiba Braže.

Politiķe atzīmēja, ka Eiropas Savienības (ES) Padomes prezidents Šarls Mišels un ES augstais pārstāvis ārpolitikā un drošības politikā Žuzeps Borels ir izteikuši līdzjūtības saistībā ar Irānas politiķu bojājeju.

Irāna vairākām valstīm bija lūgusi palīdzību helikoptera meklēšanā, kurā atradās prezidents Raisi un citas amatpersonas. Braže norādīja, ka ES bija aktivizējusi ārkārtas situāciju pārvaldības pakalpojumu, lai palīdzētu saprast, kas ir noticis un kur helikopters ir nokritis.

"Patlaban tā būtu pilnīga spekulācija diskutēt, kā Irānas prezidenta nāve varētu ietekmēt Izraēlas un Irānas attiecības. [..] Vienlaikus, apzinoties, kāda ir Irānas iekšējā politiskā situācija, nedomāju, ka mēs varam gaidīt milzīgas izmaiņas valsts politikā," teica ministre.

TVNET jau vēstīja, ka Irānā 19.maijā sliktos laika apstākļos avarēja helikopters, kurā atradās prezidents Raisi, ārlietu ministrs Hoseins Amirs-Abdollahians un citas amatpersonas.

Avārija notika kalnainā un mežainā apvidū Austrumazerbaidžānas provincē. Raisi apmeklēja šo provinci, kur kopā ar Azerbaidžānas prezidentu Ilhamu Alijevu atklāja jaunuzbūvētu aizsprostu uz abu valstu robežas.

Glābēji avarējušo helikopteru atrada pirmdienas rītā. Visi deviņi cilvēki, kas atradās helikopterā, bija gājuši bojā.

2021.gada prezidenta vēlēšanās, kurās uzvarēja ar ultrakonservatīvajiem uzskatiem pazīstamais Raisi, varasiestādes nepieļāva tādu politiķu kandidēšanu, kas būtu viņam vērā ņemami konkurenti.

Prezidents Irānā ir otra augstākā amatpersona un vada valdību, savukārt augstākais līderis ir ājatolla Hameneji.

Aktuālais šodien
Svarīgākais