O, 28.03.2023.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Kristiešiem Vācijā draud minoritātes statuss

TVNET/LETA
Kristiešiem Vācijā draud minoritātes statuss
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 4

Turpmāko 20 gadu laikā katoļi un protestanti Vācijā kļūs par minoritāti, liecina laikrakstā «Welt» piektdien publiskotais pētījums.

Pašreiz aptuveni 60% no Vācijas iedzīvotājiem ir kristieši. 24 miljoni ir katoļi un 23 miljoni ir protestanti, tomēr draudzes pakāpeniski izmirst.

Ik gadu baznīcas zaudē aptuveni 500 000 ticīgo, kas dodas labākos medību laukos. Turklāt nākamajos desmit gados šī tendence, visticamāk, saasināsies, jo vairums baznīcas locekļu ir gados veci, vēsta «Welt».

Līdz 2033.gadam kristiešu baznīcās būs mazāk nekā 40 miljoni locekļu, proti, kristieši būs kļuvuši par mazākumu.

Turklāt no tiem cilvēkiem, kas sevi uzskata par protestantiem, daudzi baznīcu apmeklē neregulāri.

Līdzīga situācija valda arī Vācijas katoļu baznīcās.

Piecdesmitajos gados puse Vācijas katoļu regulāri apmeklēja baznīcu. Tagad to dara tikai 12,3%, liecina Vācijas bīskapu konferences publiskotie dati.

Kristiešu skaita samazināšanās negatīvi ietekmējusi arī baznīcu iespējas sevi uzturēt. «The Local» martā ziņoja, ka baznīcas tiek pārdotas pat tīmekļa izsoļu vietnē «eBay».

Austrumvācijā reliģiozi cilvēki jau tagad ir mazākumā. Čikāgas Universitātes pagājušajā gadā veiktā pētījumā atklājās, ka Dievam netic 52% Austrumvācijas iedzīvotāju.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu