Pk, 12.08.2022.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Nākamo 10.Saeimas ārkārtas sēdi sasauks uzreiz pēc vēlēšanām

BNS
Nākamo 10.Saeimas ārkārtas sēdi sasauks uzreiz pēc vēlēšanām
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Nākamā 10.Saeimas ārkārtas sēde varētu notikt 22.septembrī, kas ir dažas dienas pēc vēlēšanām. Saeimas spīkere Solvita Āboltiņa ("Vienotība") ceturtdien paziņoja, ka, pēc viņas rīcībā esošās neoficiālās informācijas, nākamā Saeimas ārkārtas sēde notiks 22.septembrī.

Jau ziņots, ka pēc 10.Saeimas atlaišanas plenārsēdes sasauc un darba kārtību tām nosaka Valsts prezidents Andris Bērziņš.

11.Saeimas vēlēšanas notiks 17.septembrī.

Valsts prezidents sāks sarunas ar partijām, kas būs iekļuvušas 11.Saeimā, tikai pēc atgriešanās no ANO Ģenerālās asamblejas ikgadējās sesijas ASV, informēja prezidenta preses sekretāre Līga Krapāne. Pirmdienas, 19.septembra, rītā Bērziņš dosies uz ASV, kur notiks ikgadējā ANO sesija, Rīgā prezidents atgriezīsies 26.septembra vakarā.

Prezidenta sarunas ar partijām, kas vēlēšanās būs pārvarējušas 5% barjeru un iekļuvušas 11.Saeimā, paredzētas no 28.septembra.

Pēc pirmās sarunu kārtas arī tiks lemts par turpmāko rīcību, līdz ar to pagaidām nav zināms, kad Bērziņš varētu nosaukt premjera amata kandidātu, kam uzticēs jaunās valdības izveidi. Prezidenta kanceleja esot gatava visādiem scenārijiem, un, ja būs nepieciešamas atkārtotas sarunas, tiks rīkota otrā pārrunu kārta ar politiskajiem spēkiem.

11.Saeima uz pirmo sēdi, visticamāk, sanāks 17.oktobrī. Atbilstoši likumam jaunievēlētajam parlamentam jāsanāk ne vēlāk kā viena mēneša laikā pēc Saeimas vēlēšanām, bet pēc ārkārtas vēlēšanām pirmās sēdes datumu paziņos Centrālā vēlēšanu komisija.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu