Runājot par biroju, mēs te esam dažādi stažieri. Man ir apmaksāta stažēšanās programma, maijā mums pievienojās stažieris no Francijas, kurš pieteicās neapmaksātai programmai, turklāt katru mēnesi nāk īstermiņa stažieri - universitāšu studenti. Citi stažieri palīdz gatavot preses apskatus, arī pasākumus organizēt. Mēs te visi darām tos darbus, kuri konkrētajā brīdī ir jāizdara - vai tā būtu relīzes sagatavošana vai palīdzība ar iepirkuma dokumentu sagatavošanu.
- Vai pazīsti vēl kādu latvieti, kas ir stažiere?
Strasbūrā iepazinos ar stažieri no Latvijas, kura pieteicās kopā ar mani, bet tika nosūtīta darbam uz Briseli. Pazīstu arī vairākus cilvēkus, kuri stažējās birojā agrāk.
- Kādi ir priekšnoteikumi, piemēram, valodu prasmes, lai šo darbu darītu?
Protams, ir jābūt valodu zināšanām -
bez angļu valodas te nevar iztikt.
Vēlams zināt arī franču valodu, bet tas vairāk attiecas uz stažieriem, kuri brauc tieši uz Parlamentu. Ir labi, ja ir priekšzināšanas par Eiropas Savienību, tas palīdz ātrāk iesaistīties darbā. Jābūt arī labām komunikācijas spējām un prasmei strādāt gan patstāvīgi, gan komandā. Man noderēja arī prasmes darbā ar datoru. Taču svarīgākais, manuprāt, ir motivācija. Ja stažierim tiešām interesē iepazīt šo vidi un uzzināt pēc iespējas vairāk, tad viss izdosies.
- Vai ir kāds vecuma ierobežojums, lai šo darbu strādātu?
Vienīgais vecuma ierobežojums - prakses sākšanas brīdī pretendentam ir jābūt sasniegušam 18 gadu vecumu.
- Ko tu ieteiktu citiem latviešiem, kas domā par šo darbu?
Pirmkārt, sekojiet līdzi termiņiem - pieteikšanās tiek organizēta divas reizes gadā. Nākamais pieteikšanās termiņš sāksies jau pēc mēneša - 15.augustā. Otrkārt, jātic, ka tas ir iespējams - pagājušajā gadā kopā mēs bijām astoņi pretendenti no Latvijas, divi cilvēki tika atlasīti. Manuprāt, tas ir neliels konkurss uz šāda līmeņa vakanci.
Treškārt, lai pieteiktos, izglītības jomai nav nozīmes, proti, ir jābūt bakalaura diplomam, bet specializācija var būt dažāda: ekonomists, starptautisko attiecību speciālists, jurists, komunikāciju speciālists utt. Un, ceturtkārt,
laikus padomājiet par cilvēku, kurš varētu uzrakstīt jums rekomendācijas vēstuli
apstiprināšanas gadījumā.
- Kā pieteikties šim darbam?
Vispirms ir jāizvēlas prakses veids, tad jāaizpilda attiecīga anketa, kura elektroniski jāiesniedz. Pēc 1,5-2 mēnešiem uz e-pastu pretendents saņem paziņojumu, vai tika apstiprināts. Ja atbilde ir pozitīva, tad mēneša laikā pa pastu ir jānosūta izglītību apliecinošo dokumentu kopijas, aizpildīta un parakstīta anketa un parakstīta rekomendācijas vēstule.
Pēc tam mēneša laikā dokumenti tiek pārbaudīti, ja viss ir kārtībā, tad pretendents pa pastu saņem gala apstiprinājumu un sīkāku informāciju par prakses norisi.