Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Vairāki iedzīvotāji ziņojuši VUGD par novērotu NLO

Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD) šonakt no plkst.2.30 līdz plkst.4 saņemti zvani no četrām dažādām vietām Latvijā ar informāciju par spilgtu, kustīgu gaismu debesīs, pastāstīja dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Bunkše.

Pirmais ziņojums saņemts ap plkst.2.40 - kāds vīrietis, braucot pa Jūrmalas šoseju Rīgas virzienā, redzējis debesīs spilgtu, kustīgu gaismu, kas virzījusies Rīgas jūras līča virzienā.

Kā pastāstīja notikuma aculiecinieks Reinis Pētersons, viņš pirms trijiem naktī kopā ar vēl kādu personu automašīnā braucis pa šoseju virzienā no Jūrmalas uz Rīgu un vietā, kur tradicionāli pār šoseju veidojas miglas zona, mašīnas salonu piepildījusi spilgti zila gaisma.

"Kādas divas trīs sekundes likās, ka nelielā attālumā pārgāja pāri milzīga komēta vai asteroīds - pat nezinu, kā to nosaukt, - un aizgāja virzienā uz Skandināviju.

Tajā brīdī, kad ieraudzīju to komētu, man bija abas divas kājas uz bremžu pedāļa, jo asteroīds bija tik liels, ka es gaidīju, ka būs triecienvilnis vai kas tamlīdzīgs.

Grūti uzburt tā brīža emocijas," aģentūrai LETA satraukti stāstīja Pētersons.

Stādās priekšā kā kaprālis, lai noticētu

"Protams, mēs piezvanījām uz 112 un pateicām. Stādījos priekšā, ka esmu kaprālis Pētersons no Zemessardzes, lai cilvēki nedomātu, ka es esmu kaut kāds "Tele2" reklāmas aģentūras cilvēks, bet viņi teica, ka līdzīgi zvani jau ir bijuši pirms tam," uzsvēra Pētersons. "Kaut ko tādu dzīvē nebiju redzējis," atzina zemessargs.

Bunkše norādīja, ka līdzīga informācija saņemta no vēl trim dažādām vietām Latvijā, liecina VUGD dispečeru apkopotā informācija. Par spilgtu, kustīgu gaismu VUGD ziņojuši iedzīvotāji Mārupē, Ķeguma novada teritorijā Tomē, kā arī Meņģelē, Ogres novada teritorijā.

VUGD skaidrojuma nav

Tā kā VUGD nav saņemta papildu informācija, ka spīdošais objekts būtu piezemējies vai kaut ko aizdedzinājis, VUGD pieņēma šos zvanus, bet uz notikuma vietu neizbrauca.

Uz augšu
Back