Sv, 25.09.2022.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Atcelts svētdien paredzētais Ņujorkas maratons

LETA
Atcelts svētdien paredzētais Ņujorkas maratons
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: AFP/LETA

Reaģējot uz plašo kritikas vilni, ka pēc viesuļvētras «Sendija» radītajiem postījumiem šāgada prestižajam Ņujorkas maratonam nav jānotiek, sacensību organizatori piektdien paziņoja par maratona atcelšanu.

Laikā, kad lielpilsētas ielas un metro tuneļi joprojām ir applūduši un turpinās vētras radīto postījumu novēršana, iepriekš visas nedēļas garumā organizatori apgalvoja, ka svētdien paredzētais 43. Ņujorkas maratons noritēs, par to ar lielu pārliecību iestājoties arī pilsētas mēram Maiklam Blumbergam.

Organizatori uzsvēruši, ka maratons netiek atcelts tādēļ, ka tā norises gadījumā drošības spēku un citu resursu uzmanība tiktu novērsta no viesuļvētras radīto seku novēršanas. Organizatori savu lēmumu pamato ar esošo divējādo uztveri par sacensību aizvadīšanu šādā situācijā un vēlmi nenovērst sabiedrības uzmanību no kritiski svarīgajiem pilsētas sakārtošanas darbiem.

Iepriekš daudzi pilsētas iedzīvotāji pauda uzskatu, ka maratona aizvadīšana šādos apstākļos būtu neētiska.

Jau vēstīts, ka Latvijas garo distanču skrējēja Jeļena Prokopčuka viesuļvētras dēļ uz maratona norises vietu bija plānojusi doties piektdien.

Prokopčuka tika saukta par vienu no galvenajām favorītēm uz uzvaru sacensībās. Tajās Latvijas sportiste iepriekš triumfējusi divas reizes - 2005. un 2006. gadā. Savukārt 2007. gadā Prokopčuka Ņujorkas maratonā izcīnīja trešo vietu.

Kā ziņots, pirmās maratona sacensības pēc četru gadu pārtraukuma Prokopčuka aizvadīja šāgada aprīlī, kad ieņēma desmito vietu Londonas maratonā.

Līdz tam pēdējo maratona skrējienu Prokopčuka bija skrējusi 2008.gada aprīlī, kad izcīnīja ceturto vietu Bostonas maratonā. Pēc tam viņa atpūtās no maratona, veicot īsākas distances, kā arī laižot pasaulē pirmdzimto.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu