Nedēļas laikā Ķīnā aizdedzinājušies septiņi tibetieši (15)

TVNET/LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Protestējot pret Ķīnas okupāciju Tibetā, kādā ciematā uz ziemeļiem no reģiona galvaspilsētas Lhasas aizdedzinājušies divi tibetiešu jaunieši, pavēstīja Londonā bāzētā aktīvistu organizācija «Free Tibet». Līdz ar to kopējais nedēļas laikā sevi aizdedzinājušo tibetiešu protestētāju skaits ir pieaudzis līdz septiņiem.

20 gadus vecais Cepo un viņa brālēns 25 gadus vecais Tenzins pie skolas ēkas Driru apgabalā, Nagčhu prefektūrā, ceturtdien izsaukuši saukļus, pieprasot neatkarību Tibetai, un aizdedzinājušies.

Viens no brālēniem miris ceļā uz slimnīcu, bet par otru nav zināms, vai viņš ir dzīvs, vai miris un kur viņš atrodas, sestdien apliecināja organizācija.

«Pagāja divas dienas, līdz parādījās informācija par šo pēdējo protesta akciju,» norādīja «Free Tibet» direktore Stefānija Brigdena.

Šajā apvidū «lielā skaitā izvietoti Ķīnas valsts drošības spēki. Tibetieši baidās runāt par to, kas notiek, jo viņiem ir bail, ka viņu sazināšanos noklausās valdība», sacīja aktīviste.

Pagājušajā nedēļā kopumā bijuši septiņi tibetiešu pašaizdedzināšanās gadījumu. Tik liels šādu protesta akciju skaits vienas nedēļās laikā pieredzēts reti.

Ķīna turpina Tibetas kolonizāciju

Daudzi Ķīnas tibetieši apsūdz Pekinu, ka tā ierobežo viņu reliģijas brīvību un apslāpē kultūru, tostarp ķīniešu masas turpina kolonizēt tradicionālos tibetiešu reģionus.

Vēl pērn Pekina kritizēja trimdā mītošo Tibetas budistu garīgo līderi Dalailamu, ka viņš kūda tibetiešus uz pašsadedzināšanos, kas ir «maskēts terorisms».

Savukārt 1989.gada Nobela Miera prēmijas ieguvējs sacīja, ka Ķīnas vara Tibetā ir «kultūras genocīds», kas tibetiešus dzen izmisumā.

Viņš pašnāvībām pēdējos gados nav paudis nosodījumu, par labāku uzskatot «neitralitātes» saglabāšanu, tomēr pēdējā laikā viņš apliecinājis cieņu protestētāju drosmei.

Kopš 2009.gada februāra, protestējot pret Ķīnas varu Tibetā, sadedzinājušies aptuveni 60 tibetiešu, arī daudzi mūki un mūķenes, liecina cilvēktiesību aizsardzības organizācijas.

Komentāri (15)CopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu