Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Zikovam par slepkavību kinoteātrī piespriež 17 gadu cietumsodu

LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 26

Rīgas apgabaltiesa šodien juristu Nikolaju Zikovu atzina par vainīgu bankas darbinieka un četru bērnu tēva Aigara Egles noslepkavošanā kinoteātrī «Citadele» un piesprieda viņam 17 gadu cietumsodu ar mantas konfiskāciju un policijas kontroli uz trim gadiem.

Papildināts viss teksts un pievienots video.

Prokurore Jekaterina Kušakova bija lūgusi Zikovam par 2011.gada februārī izdarīto slepkavību piespriest 17 gadu cietumsodu ar mantas konfiskāciju un policijas kontroli uz diviem gadiem. Tātad tiesas piespriestais sods gandrīz pilnībā saskan ar prokurores prasīto.

Pats Zikovs lūdza tiesai sevi attaisnot.

Pēc sprieduma pasludināšanas Zikova advokāts Armands Šūmanis žurnālistiem norādīja, ka šī vēl ir tikai pirmā tiesu instance. Tā kā aizstāvis nepiekrīt noziedzīgā nodarījuma kvalifikācijai, viņš noteikti pārsūdzēšot bargo spriedumu. Nolēmuma motīvus gan Šūmanis varēs komentēt tikai tad, kad būs pieejams pilns sprieduma teksts.

Prokurore Kušakova savukārt atzina, ka ir pilnībā apmierināta ar šodien pasludināto spriedumu, tāpēc viņai nebūšot pamata par to iesniegt apelācijas protestu.

Zikovs ir ārkārtīgi bīstams sabiedrībai

Tikmēr cietušo pārstāvis advokāts Romualds Vonsovičs, kurš iepriekš pauda uzskatu, ka Zikovs jāsoda ar mūža ieslodzījumu, šodien žurnālistiem sacīja, ka

nekāds sods nespētu sniegt mierinājumu četriem bez tēva palikušajiem Egles bērniem, viņa sievai un mātei.

Vienlaikus advokāts norādīja, ka, viņa skatījumā, tas sods, ko apsūdzētais būtu pelnījis, Latvijā patlaban neeksistē. Ar to Vonsovičs domāja nāvessodu.

Cietušo pārstāvis arī atkārtoti uzsvēra, ka Zikovs ir ārkārtīgi bīstams sabiedrībai un tāds viņš paliks, lai cik gadus pavadītu aiz restēm. Par to, vai šodien pasludināto spriedumu pārsūdzēt, Vonsovičs lems pēc konsultēšanās ar Egles tuviniekiem, kurus viņš pārstāv.

Zikovs atteicās komentēt spriedumu

Pats Zikovs žurnālistiem šodien atteicās komentēt spriedumu. Viņš joprojām paliek apcietinājumā.

Pilns Rīgas apgabaltiesas sprieduma teksts būs pieejams 6.jūnijā, bet pēc tam desmit dienu laikā procesa dalībnieki to varēs pārsūdzēt apelācijas kārtībā Augstākās tiesas Krimināllietu tiesu palātā.

Kā ziņots, Zikovam apsūdzība celta pēc Krimināllikuma (KL) 117.panta 3.punkta, - par slepkavību vairāku personu dzīvībai bīstamā veidā. Pēc šā paša panta Rīgas apgabaltiesa šodien viņu atzina par vainīgu.

Uzskata, ka Zikovs pelnījis mūža ieslodzījumu

Nogalinātā Egles tuvinieku pārstāvis Vonsovičs tiesas debatēs sacīja, ka cietušo skatījumā Zikovs ir pelnījis mūža ieslodzījumu, lai neviens nekad vairs nevarētu satikt viņu uz ielas, kinoteātrī vai jebkādā citā publiskā vietā un justies apdraudēts šā cilvēka dēļ.

Turpretim Zikova advokāts tiesas debatēs pauda uzskatu, ka apsūdzībā pēc KL 117.panta 3.punkta viņa klients ir attaisnojams, jo neesot pierādīta apzinātas slepkavības subjektīvā puse, līdz ar to neveidojas noziedzīga nodarījuma sastāvs. Zikova psihiskie traucējumi neļāva viņam paredzēt savas rīcības sekas, un nekas neliecina par to, ka viņam bija nodoms, proti, kinoteātrī uzlejot Eglem uz galvas nelielu daudzumu ūdens, Zikovs nespēja paredzēt, ka tas rezultēsies ar fizisku konfliktu, sacīja advokāts.

Pēdējā vārdā tiesai Zikovs atzina, ka tiešām pārdzīvo liktenīgo notikumu. Apsūdzētais piebilda, ka savu ieroci bija pielādējis ar lodēm, kas iespējami mazāk varētu traumēt sašauto personu, un tas pierāda, ka viņš nav gribējis nevienu noslepkavot. «Manas rīcības motīvs ir bijusi vienīgi un tikai pašaizsardzība, nekas vairāk,» teica Zikovs.

Zikovam neesot paveicies

Apsūdzētais uzskata, ka viņam vienkārši nav paveicies, satiekot Egli. «Ļaunais liktenis ir atnācis pie manis.

Tas ir atnācis Aigara Egles formā. Man nepaveicās, apsēžoties viņa tuvumā,» pēdējā vārdā tiesai sacīja Zikovs. Vēl šorīt viņš aicināja tiesu netaisīt emocionālu, bet uz juridiskiem apsvērumiem balstītu, attaisnojošu spriedumu.

Kā ziņots, saskaņā ar apsūdzību kino seansa sākumā Zikovs esot trokšņojis un čaukstinājis konfekšu turzu, tāpēc 1968.gadā dzimušais bankas «Citadele» darbinieks un četru bērnu tēvs Egle, kurš sēdējis rindu zemāk, izrāvis konfekšu turzu Zikovam no rokām un nolicis to zemē.

Filmas beigās Zikovs priekšā sēdošajam Eglem uzlējis no pudeles nelielu daudzumu ūdens. Viss beidzies ar četriem no Zikova ieroča raidītiem šāvieniem, trīs no tiem trāpījuši Egles ķermenī, un notikuma vietā viņš miris, liecina apsūdzība.

Jau neilgi pēc aizturēšanas 2011.gada februārī Zikovam kā drošības līdzeklis tika piemērots apcietinājums, kurā viņš atrodas joprojām.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 26

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais