/nginx/o/2018/07/17/10349482t1h85c5.jpg)
Jēdziens «Cigun» ķīniešu valodā tiek aprakstīts ar diviem hieroglifiem «Ci» un «Gun». «Ci» nozīmē iekšējā enerģija, bet «Gun» – darbs, tātad Cigun tiešā nozīmē ir darbs ar iekšējo enerģiju.
Šo dzīvības enerģiju hinduisti dēvē par prānu, ķīnieši par ci, bet japāņi par ki. Iekšējai enerģijai ir milzīga nozīme: atjaunojot dzīvības enerģiju, cilvēks kļūst vesels un spēcīgs, jo tieši enerģijas trūkums ir slimību cēlonis. Papildinot un pilnveidojot šo iekšējo enerģiju, cigun praktizētājs spēj ne tikai nostiprināt veselību, bet arī palēnināt novecošanās procesu, pagarināt dzīvi, attīstīt radošās spējas, nostiprināt garu un dziļāk izzināt pasauli.
Ar Cigun cilvēks kļūst mierīgs, jo iemācās pārvarēt traucējušās domas un emocijas. Nodarbībās mēs apgūsim vienkāršus paņēmienus, kas ļauj uzņemt dzīvības enerģiju no apkārtējās vides, to līdzsvarot un pilnveidot.
Tradicionālā Ķīnas medicīna jau gadu tūkstošiem zina organisma enerģētiskos ceļus – meridiānus, kuru eksistencei pēdējos gados atrasti arī zinātniski pierādījumi. Slimības rodas, saka Ķīnas ārsti, kad meridiānos rodas aizsprostojumi jeb nobloķējumi un enerģija kaut kur iestrēgst, nespēdama plūst tālāk. Cigun uzdevums ir šo iekšējo sistēmu attīrīt un iemācīt dzīvot harmonijā ar dabu un pasauli.
Cigun – tā ir sistēma, kas saistīta ar tradicionālo Ķīnas medicīnu, tā ir veselības uzturēšanas māksla, kas ļauj mazināt stresa līmeni un pacelt dzīves tonusu ikdienā, kura ļauj efektīvi atpūsties un virzīt savu enerģiju uz aktīvu darbību. Sistēma sniedz iespēju bez starpniekiem tikt skaidrībā ar sevi un pamatīgāk izprast paša smalko pasauli, iemācīties vadīt emocijas un notikumus apkārtējā pasaulē. Tas ir fiziskās kultūras veids, kas ietver īpašus psihes un apziņas treniņus, saistītus ar austrumu filosofiju.
Cigun teorija un prakse ir Ķīnas senās kultūras sastāvdaļas mantojums. 5000 gadu laikā Cigun metodes kalpojušas veselības un emocionāla līdzsvara uzlabošanai, saslimšanu ārstēšanai, dzīves paildzināšanai, ģimenes, uzņēmējdarbības veidošanai, pašaizsardzībai, intelekta attīstībai. Par īpašu meistarību uzskatīta veiksmīga garīgā prakse. Visos laikos Cigun bija milzīga piekrišana tautā.
Apmācību norises datumi:
2012. gada 12. un 13. maijs
I diena 13.00-21.00
II diena 10.00-18.00
Apmācību cena:
70 lati (semināra cenā iekļautas 2 semināra dienas + 4 cigun nodarbības)
Nodarbības un apmācības vada Cigun instruktors un ārsts Aleksandrs Busse
Aleksandrs Busse ir Meistara Sjui Min Tana (XU MING TANG) tiešais skolnieks, sertificēts instruktors, ar tiesībām pasniegt Dzhun Juan Cigun skolas 1., 2., un 3. pakāpi un vadīt retrītus (intensīvas prakses). Pasniedz cigun jau 12 gadus. Daudzkārt ir piedalījies Meistara Sjui Min Tana retrītos Šaoliņas klosterī un citur Ķīnā. Beidzis Cigun terapijas kursu Kundawell institūtā Pekinā.
PIEZVANI UN PIESAKIES:
Labo Sajūtu Laboratorijā
67 887 581, mob. tel. 29 330 280, birojs@karstajoga.lv