P, 25.09.2023.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Hermanis: 18.februāra referendums ir tests Latvijas nodevējiem

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Foto: LETA

18.februārī gaidāmais referendums par krievu valodu kā otru valsts valodu parādīs, kuri Latvijas pilsoņi ir savas valsts nodevēji, tā LTV sacīja Jaunā Rīgas teātra (JRT) mākslinieciskais vadītājs Alvis Hermanis, aicinot noteikti piedalīties referendumā. Viņš atzina, ka arī ārvalstīs šim jautājumam tiks pievērsta liela uzmanība, īpaši balsojuma procentuālajai attiecībai.

«Ja mēs šo referendumu uzlūkojam kā stresa testu Latvijas valstij, tad tā ir brīnišķīga dieva dāvana. Par diviem miljoniem latu, ko izmaksās referendums, mēs dabūjam visu valstij neuzticamo pilsoņu sarakstu. Tieši tā – 18.februāra referendums ir tests šīs valsts nodevējiem, sauksim lietas īstajos vārdos,» teica Hermanis.

Režisors arī pauda viedokli, ka «visa tā daiļslidošana, ko piekopj daži latviešu pseidointelektuāļi, arī tie, kas aicina vienkārši nepiedalīties referendumā, ir brīvprātīga parakstīšanās valsts nodevēju sarakstā».

«Nodevēji – tā ir īpaša cilvēku suga, viņiem vienmēr atklājas dažādi sarežģīti attaisnojumi, viņi vienmēr savai gļēvulībai māk atrast ļoti smalkus attaisnojumus,» piebilda Hermanis.

Viņaprāt, Latvijas specdienesti ir neuzticami, ja pieļāvuši situāciju, ka referenduma iniciators Vladimirs Lindermans «var tādus sūdus savārīt» un vēl par šo jautājumu uzstāties arī Briselē.

Tāpat Hermanis pauda nožēlu, ka Latvijā joprojām nav iespējas nobalsot elektroniski, un šajā sakarā veltīja skarbus vārdus Centrālās vēlēšanu komisijas vadītājam Arnim Cimdaram. Nākamajās vēlēšanās nedrīkstot balsot ne par vienu līdzšinējo deputātu, ja divu gadu laikā netiks radīta iespēja balsot elektroniski, viņš sacīja.

«Pēc notiekošā Krievijā un arābu valstīs redzams, ka internetā ir mobilākie un gudrākie cilvēki,» elektronisko vēlēšanu nepieciešamību pamatoja Hermanis.

Jau vēstīts, ka sestdien, 18.februārī, notiks referendums par Satversmes grozījumiem, kas paredz krievu valodai piešķirt valsts valodas statusu.

TVNET aicina referenduma biļetenus aizpildīt korekti, tos nebojājot, šādi paužot savu viedokli par vai pret divvalodību.
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais