Pk, 12.08.2022.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Daļa bijušo Saeimas deputātu joprojām darba meklējumos

BNS
Daļa bijušo Saeimas deputātu joprojām darba meklējumos
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Aigars Štokenbergs (no kreisās) un Ģirts Valdis Kristovskis
Aigars Štokenbergs (no kreisās) un Ģirts Valdis Kristovskis Foto: LETA

Daļa bijušo Saeimas deputātu kļuvuši par bezdarbniekiem un vēl meklē darbu. Šajā statusā ir arī daži premjera pārstāvētās «Vienotības bijušie deputāti». Savā komandā premjers Valdis Dombrovskis uzaicināja tikai divus kolēģus – Sarmīti Ēlerti un Intu Dālderi.

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) pārstāvis Staņislavs Šķesters, kurš Saeimas deputāta krēslā bija deviņus gadus, atzinis - kad no rīta pamosties un nekur nav jāiet, tad ir zināma brīvības sajūta. Vienīgi uz vakarpusi sāc domāt, kā pabarot bērnus, un tad beidzot saproti, kā tas ir būt bezdarbniekam.

Sazvanīts nedēļas vidū, bijušais «Sabiedrības citai politikai līderis», kādreizējais tieslietu ministrs Aigars Štokenbergs posās uz laukiem. Viņš ir izgatavojis malkas grozu, kurā žāvēt malku, sagatavojis rakstu «Latvijas Avīzei», bet no politikas pagājis malā. «Vienotības» līderi teikuši, ka tā ir politiķa paša griba. Taču tā gluži nav – nesen saticis Dombrovski kādā pasākumā Mežotnē, viņš piedāvājis palīdzību, bet valdības vadītājam nav bijusi interese.

Vaicāts, vai viņš saņem bezdarbnieka pabalstu, Štokenbergs atbildēja: «Man kaut kā būtu neērti. Kamēr varu pats sevi uzturēt, man nevajag valsts palīdzību.» No agrākās uzņēmējdarbības politiķim ir iekrājumi.

Bijušais «Pilsoniskās savienības» līderis Ģirts Valdis Kristovskis, kurš arī tagad ir «Vienotības» priekšsēdētājas vietnieks, par tagadējo dzīvi nevēlējās runāt, tikai pateica, ka «savās domās jau es dzīvoju ārpus Latvijas».

Bijusī Saeimas deputāte kuldīdzniece Silva Bendrāte («Vienotība») beidzot tikusi pie sava dzīvokļa Rīgā un šo laiku veltījusi tā remontam un iekārtošanai. Viņa gatavo rotas, jo tas ir dzimtas arods – vecāki ir augstākās kategorijas tautas daiļamata meistari, kuri darināja dzintara rotas, un viņa vēlas šo darbu turpināt.

Bendrāte ir žurnāliste, bet ar izcilību beigusi arī Ekonomikas un vadības fakultāti, kļūstot par sociālo zinātņu maģistri. Viņa tika uzskatīta par spēcīgu sociālās jomas eksperti, taču «Vienotība» tomēr nav viņai piedāvājusi darbu Labklājības ministrijā. Dažuprāt, «Vienotība» bailēs no sabiedrības reakcijas izvairoties no savējo iekārtošanas darbā, neizmanto vērtīgu resursu, norāda laikraksts.

Tikmēr bijusī kultūras ministre Ēlerte maizi pelna kā kultūras ministres padomniece, bet premjera birojā strādā ārštatā. Par darba trūkumu viņa nevarot žēloties un ir pārliecināta, ka darbu atrast var, ja zina, ko vēlas darīt. Ēlerte sniedz premjeram padomus nacionālās identitātes, pilsoniskās sabiedrības un integrācijas jautājumos.

Cits bijušais kultūras ministrs Dālderis premjera birojā strādā štatā (saņem atalgojumu), sniedzot padomus kultūras un politikas plānošanas jautājumos, viņa kompetencē ir arī sadarbība ar Pārresoru koordinācijas centru.

«Kaut ko jau darbojos privātā sektorā,» saka ekspremjers Andris Bērziņš (LPP/LC), atturīgi raksturojot arī pašreizējos ienākumus, kas esot «kā jau krīzes laikā». Uz nu jau likvidētās LPP/LC Rīgas nodaļas bāzes veidotajā reģionālajā partijā stāties Bērziņš neplāno.

Eksministru Māri Kučinski (Tautas partija) kā cilvēku ar pašvaldību darba pieredzi par padomnieku uzaicinājusi Lielo pilsētu asociācija. Apjucis nav arī bijušais PLL frakcijas vadītājs Edgars Zalāns, kurš kopā ar Māri Riekstiņu izveidojis konservatīvo ideju institūtu «Populares Latvija», kā arī strādā par vecāko konsultantu SIA «Lauku izaugsmes grupa».

«Man klājas ļoti labi,» teica Aivars Dronka (ZZS), kurš ir vairāku firmu īpašnieks, darbojas dažādās biedrībās, piemēram, Latvijas Handbola federācijā, Mednieku klubā Skrīveri. Arī Zemnieku savienības jaunās programmas sagatavošanā Dronka aktīvi piedaloties.

Laimis Šāvējs (ZZS) atjaunojis Jaunpiebalgas novada domes deputāta mandātu un algotu darbu strādā pašvaldībā. Pirms ievēlēšanas Saeimā pašvaldības vadītājs bija arī Šķesters. Viņš atgriezies Rēzeknes novada Mākoņkalnā un izmanto ne tikai bezdarbnieka pabalstu, bet arī piedāvātos kursus, lai uzlabotu svešvalodu zināšanas.

«Meklēju darbu. Skatos vakances, bet Latgalē jau neko nevar atrast,» saka Šķesters, kurš sakārtojot domas un māju. Viņa ģimenē ir seši bērni, no kuriem divi vēl jāizskolo. «Kad strādā, esi vajadzīgs, kad vairs neesi apritē, neviens neatceras,» nosaka bijušais deputāts.

Savukārt Kučinskis ikvienu, kurš vēlas būt Saeimā, mudina ielāgot, ka «tava dzīve profesionāli tiek sagrauta un, ja savā partijā neesi aizsities pie galda pirmajā rindā», tad esot jārēķinās, ka tikai un vienīgi paša profesionalitāte un zināšanas noteiks turpmāko.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu