''Man žēl, ka tik kategoriski pret Daiņa uzstāšanos protestēja tieši Saeimas priekšsēdētājs. Tas jau liecina, par kopējo klimatu, kāds patlaban pastāv augstākajā varas institūcijā,'' raidījumam teica Škapars. ''Mūsu, tīri tā sakot, mūsu tautfrontiešu priekšlikumam stāvēja pretim vara, vara izlēma ..tā kā noslēdz elektrību un ieslēdz tumsu, un cauri bija ar Daini!"
Saeimas priekšsēdētājs tagad par to ļoti negrib runāt. Pirms svētkiem esot sacelts lieks troksnis, turklāt viņš nebūt nav bijis galvenais lēmējs, jo pret bijuši pilnīgi visu tagadējās Saeimas frakciju vadītāji. Arī tie, kuri savulaik bija Tautas frontes pusē Augstākajā padomē, piekrituši dot vārdu tikai Anatolijam Gorbunovam.
Tagad dažs raidījumam atzinās, ka klusībā nožēlo lēmumu. Jo patiešām 4.maijs nebūtu tāds, kā bija, ja nebūtu gan Īvāna, gan Gorbunova. Tas bija tandēms, kas kopīgi sasniedza mērķi. Abi bija tautas mīlēti. Īvāns – emocionāls, iedvesmojošs, brīvības ideālu simbols. Gorbunovs - izcili taktisks, nosvērts un diplomātisks organizators. Neviens un arī viņi paši nevarēja iedomāties, ka kādreiz vienam no abiem neļaus runāt valsts svētkos.
Gorbunovs raidījumam sacīja, ka viņam tas bijis nepatīkams pārsteigums, un brīdi arī viņš gandrīz domājis no runas atteikties. Kopējo situāciju ir izglābis Valsts prezidents Valdis Zatlers, uzaicinājis Īvānu uzrunāt tautu pie Brīvības pieminekļa pirms prezidentam ieplānotās runas.
Bet Saeimas priekšsēdētājs dusmojas, ka vispār kāds apspriež tik ļoti nepatīkamās organizatoriskās detaļas.