Pēc vairāku gadu izmeklēšanas tiesa sāks skatīt lietu par zīdaiņa piekaušanu

Ilustratīvs attēls FOTO: SCANPIX

​Pēc piecus gadus ilgas izmeklēšanas līdz izskatīšanai Rīgas rajona tiesā nonākusi krimināllieta, kurā par zīdaiņa piekaušanu tiek tiesāts bērna tēvs, otrdien vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums "Panorāma".

Prokuratūra uzskata, ka ir savākts pietiekami daudz pierādījumu, kas apliecina, ka trīs mēnešus vecajam dēlam tēvs radījis smagus miesas bojājumus, tostarp galvaskausa plīsumus trīs vietās.

Bērna māte raidījumam stāstījusi, ka liktenīgajā vakarā viņa viesojusies pie vecākā dēla. Tēvs pret bērniem iepriekš esot izturējies labi, tāpēc zīdaini bez bažām esot atstājusi viņa uzraudzībā.

Atbraukusi mājās, sieviete bērnam uz galvas ievērojusi apsārtušu zilumu. Bērna tēvs teicis, ka miegā trāpījis bērnam ar elkoni.

Prokurore raidījumam skaidroja, ka tiesu prāvas cietsirdīgai attieksmei pret bērniem nav rets gadījums, taču šis gadījums ir īpašs smago traumu un seku dēļ.

Cietušais zīdainis diennakti pēc traumas gūšanas nesaņēma medicīnisko palīdzību.

Valsts apsūdzība tēvam uzrādīta par miesas bojājumu nodarīšanu, bet apsūdzība par cietsirdīgu izturēšanos pret bērnu uzrādīta abiem vecākiem. Šajā gadījumā par novēlotu vēršanos medicīnas iestādē.

Bērna tēvs raidījumam atteicies komentēt notikušo.

Bērna māte stāstījusi, ka dzīvesbiedrs iepriekš bijis pret viņu vardarbīgs, arī tas bijis viens no iemesliem, kāpēc sākotnēji baidījusies vērsties pēc palīdzības.

Prokurore gan norāda uz mātes morālu atbildību, paliekot vardarbīgās attiecībās.

Kā vēstīja raidījums, policija divas reizes pierādījumu trūkuma dēļ izbeidza kriminālprocesu.

Uzraugošā prokurore šajā lietā ir Agnija Zvirgzdiņa. Viņa ir jau trešā uzraugošā prokurore šajā lietā.

Nākamā tiesas sēde paredzēta septembra sākumā un būs slēgta.

Uz augšu
Back