Pirms Franciska vizītes Īrijā ievērojamu sekotāju skaitu savāca kampaņa "Saki "nē" pāvestam" ("Say Nope to the Pope"), kas Franciska apciemojuma laikā plānoja mierīgus protestus. Dublinā tika izvietoti plakāti ar otrādi apgrieztu Svētā Krēsla karogu, kas "attēlo ciešanas un sāpes visa mūža garumā, ko aiz sevis atstājuši garīdzniecības pastrādātie seksuālie noziegumi".
Vatikāna runasvīrs Gregs Bērks apstiprināja - Francisks zinot, ka "jebkāds brauciens uz Īriju nebūs tikai par ģimenes" lomu. Taču lielais katoļu ģimeņu pasākums tik un tā ir Franciska vizītes centrā, lai gan ieplānota arī tikšanās ar garīdznieku noziegumu upuriem.
Pēdējo desmit gadu laikā vairākas valdības sāktas izmeklēšanas atklājušas briesmīgus noslēpumus, ko Īrijas katoļu baznīca būtu vēlējusies paturēt noslēpumā, piemēram, bērnu mirstīgās atliekas Golvejas grāfistē.
Izmeklētāji savos ziņojumos norādījuši uz to, kā desmitiem tūkstoši bērnu cietuši dažāda veida pāridarījumus darba namu stila institūcijās, ko vadīja baznīca, kā īru bīskapi pedofilijā pieķertos garīdzniekus sūtīja šurpu turpu pa draudzēm visā valstī, uz baznīcām ASV un Austrālijā, neatklājot viņu nodarījumus. Un kā Dublinas bīskapi nestāstīja policijai par garīdznieku pastrādātajiem noziegumiem līdz 90.gadu vidum, kad viņus piespieda to darīt ar tiesvedību palīdzību.
Īrijas baznīca galu galā pieņēma noteikumu, ka aizdomu gadījumā par seksuāla rakstura noziegumiem obligāti jāvēršas policijā. Taču Vatikāns 1997.gadā šo noteikumu noraidīja. Šis solis un Vatikāna atteikšanās sadarboties faktu precizēšanā noveda pie tā, ka viena izmeklēšana noslēdzās ar secinājumu - pats Vatikāns uztur noklusēšanas kultūru.