/nginx/o/2018/08/31/11336481t1hccf2.jpg)
Ārā laiciņš tīri jauks, bet nav ko darīt! Izklausās jau muļķīgi, taču gadās arī tā… Līst— un jau atkal nav ko darīt… Nesēdi bezdarbībā (un pie TV), jo tev ir ko darīt!!! PUFF iesaka 12(!) padomus nav ko darīt dienām! 1.
Paņem papīra lapu un sastādi savu mērķu plānu tuvākajai un tālākajai nākotnei. Padomā par to, ko tu savā dzīvē gribētu darīt— ar kādu profesiju vai vismaz nozari vēlētos savu dzīvi saistīt. Darbiņš, protams, nav no vieglajiem, bet šādā virzienā palauzīt galvu, kad nav ko darīt, protams, ir vērts. Kad esi izdomājis, kas būsi, kad izaugsi liels, padomā - kā to sasniegt. Visus ceļus un neceļus piefiksē, lai, laikam ritot, vari sekot līdzi un pārlasīt šo sarakstiņu citā reizē, kad atkal nav ko darīt. : )
Protams, neaizmirsti pierakstīt savus kvēlākos sapņus, runā, ka, uz papīra uzlikti, tie piepildās daudz ātrāk! Ja lielo plānu sastādīšana sākumā šķiet grūta, sāc ar kaut ko mazāku, piemēram, ar to, ko vēlies izdarīt nākamās nedēļas laikā. Kad viss gatavs, savus plānus piespraud/noliec redzamā vietā, lai neaizmirstas. Bet, ja nākotnes mērķus negribi rādīt svešām acīm, noliec tos tikai tev zināmā vietā, lai laiku pa laikam ieskatītos un nenovirzītos no kursa.
2. Palutini sevi! Ieskaties savā krājkasītē, tur droši vien ir šis tas iekrājies nebaltām dienām un varbūt— arī neparedzētiem izdevumiem. Kāpēc gan šoreiz nevarētu būt īstais laiks neparedzētajiem izdevumiem… : ) Dari tā— paņem naudiņu un dodies pie speciālista veikt kādu skaistumkopšanas procedūru. Piemēram, manikīru, pedikīru vai kaut ko citu, par ko jau sen tu domā, bet nekādi nevari saņemties aiziet… Ja ar iekrājumiem švaki, būs vēl vairāk jāsaņemas un visas procedūras jāveic pašai. Lielākais ieguvums— neiztērēsi ne nieka, bet būsi saposusies!
P.S. Padomā par sejas maskām no augļiem— varbūt ir vērts kādu pamēģināt?
3. Aizej uz bibliotēku un izņem kādu interesantu grāmatu, varbūt pat vairākas. Lasot grāmatu, laiks tiks pavadīts lietderīgi, turklāt lasīt var gandrīz jebkur. Ja spīd saulīte un ir iespēja iziet ārā pasauļoties, ņem līdzi arī grāmatu, bet, ja līst lietus, lasi mājās. Lasīšana dara tevi ne tikai gudru, bet arī bagātina tavu valodu!
4. Sazvani draugus, un dodieties uz mežu ieelpot svaigu gaisu, it īpaši tad, ja dzīvo pilsētā. Protams, vari iet arī viens pats, bet kopā taču jautrāk un drošāk— mežs ir un paliek mežs— var arī apmaldīties. Un vēl— uzmanies no ērcēm (tu, protams, esi potējies), odiem un citiem kukaiņiem. Nodrošinies ar smidzināmo pretknišļu līdzekli. : )
5. Sarīko talku! Starp citu, noder arī tad, ja ir pārāk daudz ko darīt, piemēram, dārzā… : ) Īsti draugi vienmēr atnāks palīdzēt— pat tad, ja darbiņš nav īpaši jauks. Tavās mājās noteikti ir kas tāds, kas alktin alkst čaklu roku— varbūt jāsakārto bēniņi, garāža, pagalms… Un neaizmirsti pēc darba pacienāt savus talciniekus— kāpēc gan lai jūs nesarīkotu nelielu pikniku turpat dārzā? Bet, ja dzīvo dzīvoklī, apciemo draugu, kuram, iespējams, tieši šodien nepieciešama tava palīdzīgā roka.
6. Tavas dzīvesvietas tuvumā droši vien ir kāda īpaši skaista vieta- ezers, upe, kalns, kāds dabas piemineklis. Kad tu tur pēdējo reizi biji? Piezvani draugiem, sakrāmē mugursomu (paņem līdzi kaut ko ēdamu, dzeramu un kaut ko tusiņam, piemēram, bumbu), apauj ērtus apavus un dodies pārgājienā!
P.S. Ņem līdzi tikai pašu nepieciešamāko, jo jūs taču iesiet kājām,— smaga soma var pamatīgi sabojāt visu pārgājiena prieku!
6. Ja tev ir sava māja, tev noteikti ir arī pagalms. Tad kāpēc gan nesaorganizēt nakšņošanu teltīs? Vasarā naktis siltas, tātad šķēršļu šim pasākumam nav nekādu. Lai vakars būtu izdevies, padomā par to, ko jūs darīsiet — negulēsiet taču visu nakti! : ) PUFF iesaka uzspēlēt atklāto jautājumu— atbilžu spēli Skelets skapī. Noteikumi vienkārši un nesāpīgi— spēles dalībnieki pēc kārtas viens otram uzdod interesantus (lasi— pikantus) jautājumus, uz kuriem ir godīgi jāatbild.
P.S. Iepriekš vienojieties par to, ka uzzināto nevienam citam neizpaudīsiet— tas būtu tikai godīgi.
7. Pagatavo maltīti savai ģimenei pat tad, ja nekad iepriekš to neesi darījis. Tieši tāpēc taču ir domātas pavārgrāmatas, turklāt gatavojamajam ēdienam nav jābūt zoss cepetim vai kaut kam tamlīdzīgam. Izvēlies kāda vienkārša ēdiena recepti, galvenai— dari to no sirds, tad arī labi garšos. Iedomājies, kā visi priecāsies— it īpaši jau tavi vecāki! Kas zin’, varbūt tev iepatīkas un tu sāksi attīstīt savas kulināra spējas! : )
8. Izmanto katru silto dienu un ej/brauc peldēties. Tā tu patīkamā un veselīgā veidā uzturēsi sevi labā sportiskā formā. Un, ja vēl ūdenstilpne, kurā tu peldies, atrodas labu gabaliņu no tavas dzīvesvietas,— lielisks augums garantēts! :) Ej kājām vai brauc ar velosipēdu un baudi vasaru, sauli, dabu…
9. Sarīko vakaru pie ugunskura! Iespējamās vietas: tavas mājas pagalms, upes vai ezera krasts, visas citas iespējamās zaļās dabas vietas šim pasākumam. (Uzmanies, jo daudzas jaukas, ugunskura kurināšanai piemērotas vietas ir privātīpašums.) Nepieciešamais inventārs: draugi, kaut kas ugunskura oglēs cepams, piemēram, kartupeļi, ietīti folijā, iesmi— desiņu cepšanai, labs noskaņojums.
10. Tematiskais vakars ir patiešam jauks un interesants pasākums kopā ar draugiem. Kā to sarīkot? Pats galvenais— izdomā vakara tematu un uzaicini draugus, kuriem jāierodas vakara noskaņai atbilstošā tērpā. PUFF piedāvā vakara tematus: Mans mīļākais pasaku varonis, Citplanētieši… Darbini savu fantāziju, jo tavā draugu lokā noteikti ir kaut kas aktuāls, ko tad arī varētu pārvērst vakara tematā.
11. Radošā pēcpusdiena un/vai diena kopā ar draugiem. Variants nr. 1: Ja tev pašam vai kādam no draugiem ir videokamera, sarīkojiet eksperimentu un noskaidrojiet, kurš no jums ir labākais operators-režisors, uzfilmējot īsfilmu (filmas tematu katrs domā pats). Galvenā varone var būt kaut vai bite, kas iegrimusi ziedā.
Variants nr. 2: Kļūstiet par māksliniekiem! Jums nepieciešams tikai uzstādījums, krāsas un papīrs, jo mākslinieka talants šoreiz nav galvenais. Tavs uzdevums— izpausties!
Variants nr. 3: Veidojiet instalācijas (mākslas darbs— no dažādiem priekšmetiem, materiāliem veidota kompozīcija) no visa, kas ir pa rokai. Ļaujiet lidot savam radošajam garam, jo, veidojot instalācijas, itin nekas nevar būt nederīgs vai lieks. Instalācijas varat veidot arī ārā— tas jau skaitīsies landārts.
12. Kā jau vairums jauniešu, arī tu, visticamāk, izvairies no mājas darbiem un visām citām aktivitātēm, uz ko tevi parasti mudina vecāki. (Nemaz nenoliedz to!) Varbūt ir pienācis laiks laboties? Piesakies palīgos mammai, tētim vai vecvecākiem! Pats galvenais ir palīdzēt. Un šoreiz aizmirsti par tradicionālo jautājumu— kas man par to būs? Pienācis laiks kļūt kaut mazliet pieaugušam/ai!