Mūsu ķermenis līdzinās smalkam tīklam, jo klāts neskaitāmiem akupunktūras kanāliem – līnijām un punktiem. Cik daudz drīkstam tos skart, lai nekaitētu veselībai?
Pīrsinga jeb punkta caurduršanas metode veselības uzlabošanai praktizēta kopš seniem laikiem. Ja precīzi noteikts attiecīgais punkts un izvēlēts atbilstošs metāls, ar pīrsinga palīdzību iespējams veikt ārstnieciskas manipulācijas. Iegūstot vēlamos veselības uzlabojumus, svešķermeņa nēsāšana būtu jāpārtrauc. Pirms pīrsinga ieteicama kvalificēta akupunktūrista konsultācija.
Punkti ķermeņa vietās:
auss gliemežnīcas ārējā mala ir tieši saistīta ar plecu, elkoņu un plaukstu locītavām, rokām, plaukstu pamatni un pirkstiem. Auss ļipiņā un vietā, kas to savieno ar auss gliemežnīcu, esošie punkti saistīti ar maņu orgāniem un mutes dobumu – augšžokli, apakšžokli, zobiem, mandelēm, mēli. Auss ļipiņas vidējā trešdaļā atrodas punkts, kas saistīts ar acīm. Var uzlabot redzi, ja tur tuvredzības gadījumā nēsā sudraba, tālredzības – zelta auskarus. Taču vēlamās iedarbības nav, ja neprecizitātes dēļ caurdur citu punktu;
punkti uzacu ārējos kaktiņos saistīti ar žultspūšļa akupunktūras kanālu, uzacu viduspunktos – ar urīnpūšļa kanālu;
deguna ārējās malās – ar resnās zarnas akupunktūras kanālu;
uz augšlūpas un apakšlūpas – ar kuņģa akupunktūras kanālu;
mēles galā – ar plaušu akupunktūras kanālu, mēles priekšējā trešdaļā – ar sirds akupunktūras kanālu, mēles sānu virsmās – ar aizkuņģa dziedzera akupunktūras kanālu. Der zināt, ka mēlē beidzas visu, arī dzīvībai svarīgo iekšējo orgānu atzarojumi;
krūts dziedzera galā – ar kuņģa akupunktūras kanālu;
nabas rajonā – ar tievās zarnas akupunktūras kanālu, rada kaitējumu gremošanas un zarnu traktam.
Kā pīrsings var kaitēt?
Jebkurā no akupunktūras punktiem ievietojot kādu metāla izstrādājumu, organisma dabiskais līdzsvars tiek mākslīgi izjaukts. Paaugstinot vai samazinot orgānu funkcionālo aktivitāti, iespējams šajos orgānos izraisīt vai nomākt dažādas spazmatiskas (krampjveida), kā arī iekaisuma reakcijas. Nevēlamas sekas parādās ātrāk, ja vienlaikus tiek stimulēti vairāki savstarpēji saistīti akupunktūras punkti. Piemēram, uz auss ļipiņas esošā acu punkta un turpat nedaudz augstāk atrodamā virsnieru punkta atbildes reakciju savienošanās var izraisīt hipertonisku krīzi (strauju asinsspiediena paaugstināšanos), tādējādi iegūstamas komplikācijas acu asinsvados, kas var beigties ar asinsizplūdumu. Nekas labs nav sagaidāms, arī traumējot punktu uzacu ārējā kaktiņā, kas atbild par mijiedarbību starp visiem iekšējiem orgāniem.
Jebkura caurduroša iedarbība uz punktu rada tā traumu. Šajā vietā ar laiku veidojas rētaudi, kas to zināmā mērā kairina, kā arī liedz šo punktu turpmāk izmantot ārstnieciskā nolūkā.
Dažādu metālu ietekme
Zelts, ievietots caurdurtā akupunktūras punktā, stimulē attiecīgo orgānu funkcionālo aktivitāti.
Sudrabs tieši pretēji – nomāc orgānu darbību.
Varš, bronza, misiņš arī darbojas nomācoši, bet ir nekaitīgāki par sudrabu.
Titāns, volframs, molibdēns, nihroms jeb nerūsējošais tērauds, ko tautā vēl dēvē par ķirurģisko tēraudu, pieder pie metāliem ar neitrālu bioelektrisko potenciālu. Ievietoti caurdurtajā vietā, tie ir organismam labvēlīgāki.