"MG Rover" kreditori varētu atgūt tikai 1% parādu

Bankrotējušā Lielbritānijas autobūves uzņēmuma "MG Rover" kreditori varētu atgūt tikai apmēram 1% no 1,4 miljardiem sterliņu mārciņu (1,428 miljardiem latu), ko tiem ir parādā autobūvētājs.

"MG Rover" administrators "PricewaterhouseCoopers" (PwC) šonedēļ nosūtīja vēstules vairāk nekā 8000 uzņēmuma kreditoriem, tai skaitā tā atlaistajiem darbiniekiem.

Kreditoru prasības pret uzņēmumu sasniedz 1,4 miljardus mārciņu, kamēr tā aktīvi pēc priviliģēto kreditoru prasību apmierināšanas ir tikai 80,5 miljoni mārciņu.

Starp "MG Rover" kreditoriem ir pensiju fonds ar 400 miljoniem mārciņu, kā arī piegādātāji, darbinieki, valdība un autobūves uzņēmums BMW.

Simts gadus vecais Lielbritānijas autobūves uzņēmums "MG Rover", kas ražoja tādus automobiļus kā "Mini" un " Land Rover", aprīlī pārtrauca darbību, kad neizdevās tā glābšanas plāns sadarbībā ar Ķīnas autobūvētāju "Shanghai Automotive Industry Corp." (SAIC).

Uzņēmuma bankrotā darbu zaudēja apmēram 5000 "MG Rover" strādājošo.

Interesi par "MG Rover" aktīvu iegādi ir izteikusi gan Ķīnas kompānija SAIC, gan Irānas un Krievijas, un vēl vairāku citu valstu autobūvētāji.

Uz augšu