Skip to footer
Šodienas redaktors:
Māris Kūrēns
Iesūti ziņu!

«Siemens MC60» — X-īgs jaunums

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Raksta foto

Vai kāds brīnums, ka «Siemens MC60» ienākšana tirgū tiek reklamēta ar saukli seXy! Šis gan nav pirmais seksīgais «Siemens» mobilais tālrunis, toties tā «vidukļa apkārtmērs» ir gana šmaugs un arī citi parametri gluži labi atbilst supermodeles standartiem.

Uzmanību — iebūvēta fotokamera!

«Siemens MC60» svars ir 86g, izmēri — 109x46x21 mm. «Siemens MC60» ir trīsjoslu vidējās klases tālrunis ar visām svarīgākajām mūsdienīga mobilā tālruņa funkcijām un iezīmēm, ar GPRS un multiziņu (MMS), interneta WAP lapu pārlūkošanas un «Java» spēļu lejupielādes iespējām. Tomēr pats svarīgākais — MC60 ir pirmais «Siemens» tālrunis Latvijas (un arī Eiropas) tirgū ar iebūvētu (ne vairs pievienojamu — kā iepriekšējiem modeļiem S55 un M55) fotokameru. Tas tomēr ir ļoti ērti, ka viss ir vienuviet. Vairs nav jālauza galva par to, kurās mājās vai kurā somiņā pēc jautrajiem dārza svētkiem ieliku piespraužamo fotokameru. Tagad viss ir pie rokas un viss ir kārtībā, tiklīdz pēc naktsmiera ieslēdzu tālruni. Fotoattēlus ar tālruņa CIF kameru iespējams uzņemt četros formātos: zema izšķirtspēja — 160x120, vidēja — 176x144, augsta — 320x240 un izcila — 352x288 punkti. Iespējama spilgtuma regulēšana intervālā no –3 līdz +3.

Patīkami, ka fotokamerai ierādīta centrālā vieta arī «Siemens M60» dizainā. Šoreiz gluži burtiskā nozīmē, jo fotokameru var iedarbināt, pat neejot parasto ceļu — caur izvēlni (lai gan var darīt arī tā). Īpaša fotokameras poga atrodas pašā tālruņa klaviatūras centrā — vietā, kur krustojas galvenā dizaina elementa — pikanti izlocītā burta «X» asis. Var teikt arī, ka šī poga atrodas tieši «seXy MC60» nabas vietā, tātad to varētu uzskatīt par «nabas pīrsingu» (tā ir arī vienīgā apaļā poga — ar fotokameras attēlu).

Vienīgā ķibele, ka, pārāk bieži spiežot šo «pīrsinga pogu», var notikt kas neparedzēts (protams, tikai tad, ja neesat nodrošinājies ar vajadzīgo drošības aprīkojumu). Iedomāsimies, ka šī stilīgā «seXy MC60» jaunā īpašniece ir kāda skaistuma konkursa dalībniece, kura pirms lielā «Miss World» fināla devusies klejojumos pa Āfrikas safari, sastapusi ceļā lauvu, bēgot no tā uzrāpusies kokā un tikai tad secinājusi, ka nevar izsaukt palīdzību, jo, sūtot draugiem multiziņas ar krāšņajiem savannas skatiem, nemanot izlādējies akumulators. Padoms: esiet azartiski, izmantojiet lieliskās fototelefona iespējas, bet atstājiet vismaz nelielu rezerves kapacitāti vienai īsai telefona sarunai. Vai vēl labāk — neprognozējamos gadījumos labāk ņemiet līdzi rezerves litija jonu 700 mAh bateriju. Tad pat rēcošs lauva nebūs nekāds šķērslis!

Protams, šobrīd multiziņu sūtīšana arī Latvijā vairs nav unikāla funkcija, bet tas vērtējams tikai pozitīvi, jo, kopš LMT pirms gada sāka piedāvāt MMS pakalpojumu, tā lietotāju kļuvis krietni vairāk. Tātad lielākas ir arī iespējas, ka adresātam ir mobilais tālrunis ar multiziņu iespējām, ar kuru iespējams saņemt arī krāsainus skatus no Āfrikas. Tādējādi MMS saņēmējam tiek piedāvāta vienreizēja iespēja izbaudīt klātbūtnes efektu.

Attēli — ceļazīmes

Ar «Siemens MC60» fotografētās skaistākās ainavas, eksotiskus augus vai mīļu cilvēku portretus varat ne vien nosūtīt draugiem, bet arī saglabāt tālruņa fotoalbumā (līdz 50 attēlu), izmantot kā ekrānsaudzētāja vai sveiciena attēlu (tos varat mainīt, cik bieži vien vēlaties) u.t.t. Turklāt attēlu var arī rediģēt, palielinot to vai padarot kontrastaināku, kā arī ievietot rāmītī, piemēram, iemīļotā sunīša portretu. Ar «Siemens MC60» piedāvātajiem 4096 krāsu toņiem un izšķirtspēju 101x80 punkti var iegūt pietiekami kvalitatīvu attēlu, ja vien ir pareizs apgaismojums (vēlams saulains laiks), jo tumsā attēls būs pārāk graudains.

Protams, «Siemens MC60» piedāvā arī attēlu galeriju un nelielas animācijas (piemēram, lēkājošs trusis, kūpošas kafijas tase u.c.), kurus var izmantot gan multiziņu sūtījumos, gan kā displeja fona attēlus.

Aizmiegu pats

Ļoti noderīga «Siemens MC60» lietotājiem (īpaši aizmāršīgiem cilvēkiem) šķiet iespēja iestatīt tālruni tā, lai tas pats «aizmigtu» (t.i., sāktu darboties ekrāna saudzētājs) jau 10 sekundes (!) pēc tam, kad pogu spaidīšana ir rimusi. Tādējādi tālrunis pats parūpējas, lai netiktu velti izšķiesta vitāli svarīgā akumulatora enerģija.

Un vēl kāda patīkama īpatnība — aptuveni 45 sekundes pēc ekrāna aizmigšanas uz tā parādās atslēdziņas simbols. Tas, protams, nozīmē, ka automātiski sācis darboties taustiņslēgs, nesagaidot no saimnieka šādu piesardzības gājienu. Pats jaukākais, ka tādējādi tālrunis ļauj mums būt omulīgi izklaidīgiem. Tiesa, par izklaidību uz brīdi jāaizmirst, ja pēc brīža vēlamies ar kādu parunāt, citādi, atcerējies, ka neesat taču nobloķējis taustiņus, nevarēsit saprast, kāpēc nevarat «atdzīvināt» telefongrāmatiņas funkciju.

Plāno, spēlē, muzicē — relaX

«Siemens MC60» piedāvā visdažādākās iespējas gan lietišķiem, gan savdabīgiem cilvēkiem. Patīkama un ērta ir iespēja sagrupēt telefongrāmatiņā ierakstītās personas pēc to saitēm ar tālruņa īpašnieku: ģimene, draugi, birojs, VIP, atpūta, hobijs, privāts, citi kontakti. Katru no 9 grupām (vai kādu īpašu personu no tās) iespējams «iezīmēt» papildus — ar atšķirīgu zvana melodiju. Tādējādi, pat nepaņemot klausuli, uzzināsit, ka zvana VIŅŠ (vai VIŅA). Tālrunī integrētā EMS funkcija ļauj saņemt un nosūtīt tekstu kopā ar attēlu un skaņu.

Kā jau mūsdienīgiem tālruņiem ierasts, arī «Siemens MC60» ir pietiekami ērts kalendārs un laika plānotājs, kur ir paredzēta vieta ne tikai tikšanās laika fiksēšanai, bet arī īsām piezīmēm (piemēram, īss dosjē par kādu svarīga amata pretendentu). Telefona atmiņā var saglabāt līdz 500 notikumu.

Polifoniskās melodijas skan 16 instrumentu balsīs un ir pietiekoši skaļas nelielajam tālrunim, jo «Siemens» konstruktori ievietojuši skaļruni, kurš noder arī darbam brīvroku režīmā. Diemžēl telefonā nav paredzēts klasiskais diktofons, taču ir iespējams ierakstīt apkārtējās skaņas un izmantot kā zvana melodiju. Tā kā «Siemens MC60» ir citi akcenti, tam nav infrasarkanās saites, tāpēc datu sinhronizācijai ar datoru jāizmanto ražotāja piedāvātie kabeļi un programmatūra.

Jā, un, protams, spēles (atcerēsimies otru šī modeļa saukli — relaX!). Jāteic gan, ka tiem, kas tikko būs iegādājušies šo mobilo tālruni, tās pirmajā mirklī, iespējams, šķitīs sarežģītākas nekā citos mobilajos, bet toties jo azartiskāka ir spēle, kad noslēpumi atminēti un «knifi» atšifrēti. Tās ir spēles «Maģiskais fotogrāfs» (pareizi jāsaliek kopā attēla gabaliņi, lai sanāktu vajadzīgā bilde — roze, delfīns, zivs, pica u.c.) un «Cīņas arēna» - īsts «bojeviks». Katrā ziņā, ja jūs gribētu izbaudīt mirkli vientulības kādā jautru ceļotāju pārpilnā kruīza kuģī, «Siemens MC60» piedāvātās (un, protams, arī no interneta lejupielādētās) spēles varētu būt ideāls laika kavēklis un uzticams ceļabiedrs. Gluži kā runājošs papagailis uz pleca.

Komentāri
Redaktors iesaka
Nepalaid garām!
Uz augšu