Valstij jāmaksā kompensācija vīrietim, kuru tiesa attaisnoja apsūdzībā par antisemītiskiem izteikumiem

Cilvēki ar ebreju tradicionālo galvassegu - kipu. Ilustratīvs foto FOTO: AFP/LETA

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa daļēji apmierinājusi biedrības "Latvietis" aktīvista Leonarda Inkina prasību piedzīt morālā kaitējuma kompensāciju no Tieslietu ministrijas (TM) saistībā ar Inkina attaisnošanu apsūdzībā par antisemītiskiem izteikumiem, liecina publiski pieejamais anonimizētais tiesas spriedums.

Spriedumā norādīts, ka Inkins sākotnēji lūdzis no TM piedzīt 40 000 eiro, taču tiesa nolēmusi piedzīt tikai 2000 eiro.

Savā prasībā tiesai aktīvists norādījis, ka tiesas procesa laikā viņam pasliktinājusies veselība, ko Inkins skaidro ar paaugstinātu stresu.

Jau vēstīts, ka Augstākā tiesa (AT) pērn noraidīja kasācijas sūdzību par Rīgas apgabaltiesas spriedumu, ar kuru Inkins tika attaisnots apsūdzībā par antisemītiskiem izteikumiem. Arī pirmās instances tiesa iepriekš bija lēmusi Inkinu attaisnot.

Šajā lietā prokurore Līga Sudakova vīrieti bija apsūdzējusi par to, ka viņš izdarīja darbības, kas apzināti vērstas uz nacionālā, etniskā un rasu naida, kā arī nesaticības izraisīšanu, izmantojot automatizētu datu apstrādes sistēmu.

Biedrības "Latvietis" Pārstāvju sapulces priekšsēža vietnieks Inkins sociālajā portālā "draugiem.lv" bija ievietojis Drošības policijas lēmuma kopiju, ar kuru viņš atzīts par aizdomās turēto. No šīs kopijas izriet, ka Inkins "draugiem.lv" ievietoja rakstu ar nosaukumu "Izraēlas vēstniecība par "Tēvijas laikmetu"!", kas ir vērsts uz nacionālā naida un nesaticības izraisīšanu. Minētajā rakstā Inkins pārpublicējis fragmentus no teksta "Padomju Savienības žīdu katķisms", kura saturs, pēc ekspertu atzinuma, ir vērsts pret ebreju tautai piederīgajiem un izraisa nacionālo naidu.

Jau ziņots, ka bijusī Izraēlas vēstniece Latvijā Hāgita ben Jakova 2012.gada pavasarī bijušajam Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes vadītājam Aināram Dimantam bija nosūtījusi vēstuli, sūdzoties par iespējamu propagandu pret ebrejiem un musinošu terminoloģiju, kas tikusi lietota raidījumā "Tēvijas laikmets". Tāpat 2012.gada vasarā ASV Valsts departamenta ikgadējā ziņojuma sadaļā par situāciju Latvijā pieminēta pārraide "Tēvijas laikmets", kurā "attiecībā uz ebrejiem lietoti aizvainojoši termini, apšaubīta vispārpieņemtā statistika par valstī holokaustā nogalinātajiem ebrejiem, pausta pārliecība, ka padomju okupācijas laikā 1941.gadā ebreji bijuši padomju deportāciju kūdītāji, kā arī kritizēta lielā uzmanība, kas tiek veltīta holokaustam uz tā rēķina, lai veltītu uzmanību citu grupu ciešanām".

Inkina pārstāvētās biedrības "Latvietis" mērķis un uzdevums esot aizstāvēt latviešu sociālās intereses un politiskās tiesības.

Uz augšu
Back