Vācijā vēršas plašumā domstarpības par imigrāciju; protestos Kemnicā ievainoti 18 cilvēki

Papildināts
TVNET/LETA/DPA
Vācijā vēršas plašumā domstarpības par imigrāciju; protestos Kemnicā ievainoti 18 cilvēki
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 13
Labējā spārna protestētāji Kemnicē protestē pret imigrāciju Vācijā.
Labējā spārna protestētāji Kemnicē protestē pret imigrāciju Vācijā. Foto: EPA/LETA

Kemnicas pilsētā Vācijas austrumos sestdien labējo organizāciju rīkotās demonstrācijas un kreiso spēku kontrprotestu laikā ievainoti 18 cilvēki, svētdien paziņojusi policija.

Tā ziņo arī par vismaz 37 likumpārkāpumiem, tai skaitā īpašuma bojāšanu, miesas bojājumu nodarīšanu, pretošanos aizturēšanai un aizliegtu organizāciju simbolikas izmantošanu.

Cietušo skaitā ir arī trīs policisti, kas ievainoti, cenšoties saukt pie kārtības demonstrantus.

Labējā partija "Alternatīva Vācijai" (AfD) un kustība "Patriotiskie eiropieši pret Rietumu islamizāciju" (PEGIDA) rīkoja demonstrāciju, protestējot pret pagājušajā nedēļas nogalē notikušu vācieša slepkavību, par kuru tiek turēti aizdomās divi patvēruma lūdzēji. Demonstrācijai pievienojās arī vietējās labējās organizācijas "Pro Chemnitz" atbalstītāji.

Pēc policijas ziņām, labējo spēku demonstrācijā piedalījušies aptuveni 8000 cilvēki, bet kreiso - apmēram 3000 cilvēki. Sadursmes izraisījušās starp nelielām protestētāju grupām.

Policija izmeklē arī apsūdzības uzbrukumā demonstrantu grupai, ko vadījis Bundestāga deputāts no Vācijas Sociāldemokrātiskās partijas (SPD) Sērens Bartols.

"Esmu sašutis. Manai grupai no Marburgas ceļā uz autobusu uzklupa nacisti. Iznīcināti visi SPD karogi, un dažiem cilvēkiem tika uzbrukts fiziski," tviterī rakstījis Bartols, piebilstot, ka drīz ieradusies policija un apturējusi uzbrukumu.

Kā ziņots, labējo demonstrācija Kemnicā nevarēja notikt, kā plānots, jo tās dalībniekiem turpināt gājienu traucēja kontrprotestētāji.

"Mūsu vienības dažkārt bija spiestas likt lietā tiešu spēku," tviterī pavēstīja policija. "Mēs atkārtojam aicinājumu atturēties no vardarbības."

VIDEO: Vācijā vēršas plašumā domstarpības par imigrāciju

Kad gājiens beidzās, daudzi abu pušu protestētāji atteicās doties projām. Naktij tuvojoties, policija nosūtīja uz notikuma vietu papildspēkus un atveda ūdensmetēju, tomēr galu galā demonstranti izklīda bez incidentiem.

Kopumā Kemnicā sestdien bija mobilizēti 1800 policisti.

Policija arī ziņo, ka sestdien Kemnicā bez tiešas saistības ar demonstrācijām ievainots kāds afgānis, kuram uzbrukuši četri maskēti vīrieši.

Vācijas ārlietu ministrs Heiko Māss svētdien aicinājis vāciešus aktīvi vērsties pret ksenofobiju.

"Mums jāpieceļas no dīvāna un jāatver mutes. Mums visiem jāparāda pasaulei, ka mēs vairākumā esam demokrāti un ka rasisti ir mazākumā," viņš sacījis laikrakstam "Bild am Sonntag". "Klusējošajam vairākumam jākļūst skaļākam."

Labējo organizāciju atbalstītāji skaidroja, ka viņu demonstrācija rīkota, lai pieminētu nodurto vīrieti un protestētu pret valdības bezdarbību augošās imigrantu noziedzības priekšā.

Viņu kreisie oponenti pārmeta Kemnicas slepkavības izmantošanu centienos vairot naidu pret imigrantiem.

Kā ziņots, pirms nedēļas Kemnicā izcēlās konflikts starp divām vīriešu grupām. Konflikta laikā tika sadurti trīs vīrieši, no kuriem viens vēlāk slimnīcā miris. Abi pārējie ar smagiem savainojumiem hospitalizēti.

Mediji vēsta, ka visi sadurtie ir vācieši. Sākotnējā konflikta apstākļi nav skaidri, tomēr policija atzinusi, ka nazis nav ticis lietots pašaizsardzības nolūkos.

Sociālajos medijos izplatoties ziņām par slepkavību, īpaša uzmanība pievērsta incidentā iesaistīto valstspiederībai. Nogalinātais ir 35 gadus vecs Vācijas pilsonis, bet aizdomās par slepkavību tiek turēts 23 gadus vecs sīrietis un 22 gadus vecs irākietis. Abi aizdomās turētie apcietināti.

Aizvadītās nedēļas laikā Kemnicā notikušas vairākas labējo demonstrācijas un kreiso kontrprotesti. To gaitā dažkārt pieredzēti vardarbīgi incidenti.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu