/nginx/o/2018/09/02/11370898t1hafa9.jpg)
Ja jūs neapmierina apkures sistēma jūsu mājoklī un esat nolēmuši to nomainīt, atkarībā no tā, kur jūs mitināties — labiekārtotā dzīvoklī vai privātmājā, šis process varētu prasīt ne vien ievērojamus izdevumus, bet arī daudz laika un pacietības.
Ir vairāki apkures iekārtu veidi. Dzīvokļos kā autonomo apkures sistēmu parasti izmanto gāzes vai elektrības apkuri, bet privātmājās —arī šķidro kurināmo un koksni.
Jaunas apkures sistēmas uzstādīšanas izmaksas ir atkarīgas no
- dzīvojamās platības;
- sildelementu skaita (ja tie tiek mainīti);
- izvēlētajiem materiāliem — to veida, izejmateriāliem, ražotāja, kvalitātes u. c.
Uzstādot autonomo apkuri 200 m² lielam mājoklim, aptuvenās izmaksas būs šādas:
- gāzes apkures iekārta — apmēram 1200 latu (cenā iekļauts apkures katls, radiatori un to montāža);
- elektrības apkures iekārta — apmēram 2000 latu.
Lai gan gāzes apkures uzstādīšana nav lēta, tā atmaksāsies ātri, jo ekspluatācijas izdevumi nav lieli, norāda eksperti.
Bez «iekšējām» izmaksām atsevišķos gadījumos var nākties rēķināties arī ar «ārējām» izmaksām. Gāzes apkures uzstādīšanai vajadzīgs, lai pie mājokļa tiktu pierīkota gāzes padeve, savukārt, izmantojot elektrisko apkuri, vajag nodrošināt nepieciešamo jaudu.
Ja mitināties daudzdzīvokļu mājā, kurai pieslēgta centralizētā apkure, uzstādīt autonomo apkuri un atteikties no centralizētās nebūs vienkārši, daudzos gadījumos — neiespējami.
Šis process saistīts ar daudzām formalitātēm, un, lai atslēgtu centralizēto apkuri, vajadzēs argumentēti pierādīt, kāpēc tā nav apmierinoša. Par pierādījumu varētu kalpot fakts, ka apkures sezonā temperatūra dzīvoklī nesasniedz +18 grādus, bet ne tas, ka esošā apkure jums vienkārši šķiet par dārgu.