ASV austrumkrastā glābēji steidzas palīgā plūdu apdraudētajiem

FOTO: AP/Scanpix

ASV glābšanas dienesti piektdien Ziemeļkarolīnā jau steidz sniegt palīdzību simtiem savās mājās iesprostoto cilvēku, sākoties plūdiem, kurus izraisījusi viesuļvētra "Florensa", kas pamazām tuvojas austrumkrastam.

Pagaidām visdramatiskākā situācija izveidojusies Ņūbernā, kas atrodas pie divu upju - Nūsas un Trentas - satekas un kuras iedzīvotāju skaits sasniedz 30 000.

Viesuļvētras nesto spēcīgo lietusgāžu dēļ Nūsa izgājusi no krastiem, un ūdens sedz lielu daļu pilsētiņas teritorijas.

Ņūbernas policijas priekšnieks piektdienas rītā pavēstīja, ka līdz šim izdevies izglābt 150 līdz 200 savās mājās plūdu ūdeņu iesprostoto cilvēku, bet vēl 150 gada palīdzību.

Cilvēku glābšanā Ņūbernā iesaistītas divas Federālās ārkārtas situāciju pārvaldes (FEMA) glābēju komandas, bet ceļā atrodas vēl citas vienības.

Kā ziņots, orkāna "Florensa" centrs tikpat kā sasniedzis Ziemeļkarolīnas piekrasti.

Plkst.6 (plkst.13 pēc Latvijas laika) "Florensas" centrs atradās tikai 20 kilometrus uz austrumiem no Vilmingtonas, tai uz priekšu virzoties ar ātrumu deviņi kilometri stundā.

"Florensas" vēju ātrums 150 kilometru rādiusā no tās centra atbilst viesuļvētras spēkam, bet tropiskās vētras spēku tās nestie vēji sasniedz 315 kilometru rādiusā.

Ziemeļkarolīnas, Dienvidkarolīnas un Virdžīnijas varasiestādes devušas rīkojumu evakuēties kopumā 1,7 miljoniem cilvēku, taču nav zināms, cik liels skaits šīm rīkojumam ir pakļāvušies.

Uz augšu