Gobzema atkārtotas neierašanās dēļ tiesa izbeidz Zolitūdes traģēdijas civillietu

TVNET
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 11
Partijas "KPV LV" premjera amata kandidāts, advokāts Aldis Gobzems
Partijas "KPV LV" premjera amata kandidāts, advokāts Aldis Gobzems Foto: Evija Trifanova/LETA

Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesa piektdien, 14.septembrī, lēma atstāt bez izskatīšanas vairāku Zolitūdes traģēdijā cietušo prasību pret SIA "Homburg Zolitude", jo cietušo advokāts Aldis Gobzems uz tiesu neieradās. Gobzems, kurš ir partijas "KPV LV" premjera amata kandidāts, notikušo sauc par pārpratumu un tiesas lēmumu sola pārsūdzēt.

Prasību pret SIA "Homburg Zolitude" tiesā cēla Ineta Junkere un Aija un Kārlis Kopštāļi. Cietušie vēlējās piedzīt atlīdzību par morālo kaitējumu. Tomēr Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesa šodien lēma prasību atstāt bez izskatīšanas, Latvijas Televīzija noskaidroja tiesā. Civilprocesa likuma 220. pants noteic, ka

tiesa var atstāt prasību bez izskatīšanas, ja prasītājs vai viņa pārstāvis atkārtoti neierodas tiesā un nav lūdzis izskatīt lietu viņa prombūtnē.

Lietas izbeigšanu apstiprina arī "Homburg Zolitude". "Ņemot vērā to, ka "Homburg Zolitude" savu vainu neatzīst, tad attiecīgi šāds ir tiesas lēmums, kas ir vērtējams pozitīvi," atzina uzņēmuma pārstāve Rūta Grikmane.

Gobzems stāsta, ka tiesas sēde nav uzrādījusies viņa advokāta noslodzes kalendārā, kuru aizpilda pašas tiesas. Viņaprāt, notikusi tehniska kļūme.

Lieta atstāta bez izskatīšanas pēc atkārtotas neierašanās. Jautāts, vai uz šo tiesu nav ieradies vairākas reizes, Gobzems teica: "Man ir grūti pateikt, kas tur ir. Iepriekšējo reizi es noteikti esmu bijis. Ir kaut kādas reizes, kad es dzīvē neesmu bijis uz kādu tiesas sēdi, bet tur noteikti ir pārpratums, to mēs atrisināsim."

Gobzems sola lēmumu pārsūdzēt. Viņa kliente lietā Ineta Junkere atzīst, ka veselības stāvokļa dēļ tiesvedībai līdzi nesekojot - viņa pilnībā uzticoties savam advokātam. 

Ja Gobzemu 6.oktobrī ievēlēs Saeimā, viņam advokāta prakse būs jāpārtrauc. Gobzems stāsta, ka pakāpeniski visas savas lietas nododot kolēģiem.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 11

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais