Tiešraide: Piekrastes "gudrā" izaugsme: kā tā mainīsies nākamajos gados?

FOTO: SCANPIX

Šā gada 20. septembrī plkst. 12.00 portālos Leta.lv un Tvnet notiks tiešraides diskusija, kas veltīta ar jūru saistīto ekonomikas nozaru attīstībai jeb Zilajai izaugsmei. Viens no Latvijas  unikālajiem resursiem ir tās jūras piekraste. Līdzšinējā pieredze liecina: lai gan apzināmies tās potenciālu, līdz šim esam kūtri guvuši no tās ekonomisko labumu. Vai tehnoloģiju attīstība ļaus labāk apsaimniekot mūsu ostas, kūrortus un piekrastes pašvaldības?

 Kādas ir jūrniecības, veselības tūrisma un citu piekrastes nodarbju attīstības izaugsmes? Kā uz jūru skatās valsts, zinātne un jūrskolas? Kā mazināt sezonalitātes ietekmi uz piekrastes ekonomisko attīstību? Kā ieinteresēt jauno paaudzi jūrlietās?

Tiešraide:

Diskusija veltīta Eiropas Savienības fondu nākamajam finanšu plānošanas periodam un prioritāšu noteikšanai. Diskusiju rīko SIA "Grupa93", kas sākusi izstrādāt Rīgas plānošanas reģiona (RPR) jūras un piekrastes viedās specializācijas tematiskā plānu 2020. – 2027. gadam.

 

Diskusijā piedalās:

Neils Balgalis, SIA "Grupa93" valdes priekšsēdētājs (diskusijas vadītājs)

Daiga Mieriņa (Jurēvica), Rīgas plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētāja, Carnikavas domes priekšsēdētāja

Kristaps Soms, Ekonomikas ministrijas Uzņēmējdarbības konkurētspējas departamenta direktors

Anda Ikauniece, Latvijas Hidroekoloģijas institūta direktore un vadošā pētniece

Jānis Megnis, Latvijas Mazo ostu asociācijas priekšsēdētājs

Kristīne Štāla-Bula, "Hotel Jūrmala Spa & Conference Centre" pārstāve

Valdis Priednieks, Latvijas Jūras akadēmija Maģistru studiju programmas direktors

 

Diskusija notiek Interreg Baltijas jūras transnacionālās sadarbības programmas 2014.-2020. gadam līdzfinansēta projekta “Viedie piejūras reģioni: viedā specializācija, jūras un piekrastes resursi ekonomikas izaugsmei Baltijas jūras reģionā” (“Smart Blue Regions”) ietvaros.

Uz augšu