Pareizticīgo metropolīts Aleksandrs mudina uz tautu, rasu un reliģiju saticību

Latvijas Pareizticīgās baznīcas metropolīts Aleksandrs FOTO: Evija Trifanova/LETA

Dieva miers būtu jābauda ikvienam, neatkarīgi no tautības, rases un reliģijas, šodien ekumeniskajā dievkalpojumā Rīgas Domā, kurā piedalījās Romas pāvests Francisks, sacīja Latvijas Pareizticīgās baznīcas metropolīts Aleksandrs.

Pareizticīgo baznīcas galva dievkalpojumā, kurā piedalījās arī pāvests Francisks, novēlēja, lai starp cilvēkiem kā Latvijā, tā arī visā pasaulē valdību miers un prieks. "Lai miers ir pār visām tautām un mazākumtautībām," piebilda metropolīts.

Garīdznieks pauda, ka cilvēkus Latvijā un pasaulē būtu jāvieno arī cieņai un demokrātijai, savukārt savstarpējai mīlestībai un Dieva mīlestībai būtu jāstiprina Latvija un tās sabiedrība.

"Mēs tevi lūdzam, lai mēs, visu konfesiju kristieši, stiprinātos mīlestībā un mierā. Dod savu svētību, lai miers valdītu Latvijā un visā pasaulē. Lai nebūtu ļaunuma un kara," lūgšanā pauda pareizticīgās baznīcas vadītājs.

Jau vēstīts, ka pāvesta Franciska vizīte Baltijas valstīs norisinās no 22.septembra līdz 25.septembrim, kuras laikā viņš apmeklēja arī Viļņu un Kauņu Lietuvā un otrdien apmeklēs Tallinu Igaunijā.

Uzaicinājumu pāvestam apmeklēt Latviju izteica gan Valsts prezidents Raimonds Vējonis, gan Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

Latvijas vēsturē pirmais gadījums, kad valsti apmeklēja pāvests, bija 1993.gada 8.septembris, kad Latvijā ieradās Jānis Pāvils II. Šogad aprit 25 gadi kopš pāvesta Jāņa Pāvila II vizītes Latvijā.

Uz augšu
Back