Oļehs Sencovs pārtraucis badastreiku, paziņo amatpersona
Papildināts

Oļehs Sencovs

FOTO: AFP / Scanpix

Krievijā ieslodzītais ukraiņu režisors Oļehs Sencovs, kurš atteicies no ēdiena vairāk nekā 140 dienas, apturējis badastreiku, piektdien ziņo Krievijas mediji.

Krievijas ieslodzījumu vietu pārvaldes vadītāja vietnieks Valērijs Maksimenko ziņu aģentūrai TASS paziņoja, ka 42 gadus vecais Sencovs esot iesniedzis ieslodzījuma vietu pārvaldei paziņojumu par to, ka gatavs atsākt ēst.

Kā laikrakstam "Novaja gazeta" pavēstīja Sencova advokāts Dmitrijs Dinze, Sencovu piespieduši pārtraukt badastreiku, nerēķinoties ar viņa viedokli. Badastreiku viņš pārtrauks 6.oktobrī.

"Sakarā ar manas veselības kritisko stāvokli, kā arī patoloģisku izmaiņu sākšanos iekšējos orgānos, pašā tuvākajā laikā pret mani ieplānota piespiedu barošanas piemērošana. Mans viedoklis netika ņemts vērā," teikts Sencova paziņojumā, kuru Dinze nodevis avīzei.

"Es it kā vairs nespēju adekvāti novērtēt veselības līmeni un un tai draudošās briesmas. Piespiedu barošana tiks veikta reanimācijas pasākumu ietvaros, lai glābtu pacienta dzīvību. Šādos apstākļos es esmu spiests pārtraukt badastreiku no rītdienas, 6.oktobra," raksta Sencovs.

Sencovs tika aizturēts 2014.gada 11.maijā Krievijas okupētajā Krimā aizdomās par "teroraktu plānošanu", un 2015.gada augustā Krievijas tiesa viņam piesprieda 20 gadu cietumsodu, kas viņam jāizcieš stingra režīma kolonijā.

Tiesa atzina, ka Sencovs esot vainīgs mēģinājumos sarīkot teroraktus Krievijas okupētajā Krimas pussalā. Pats Sencovs jebkādu savu vainu noliedzis.

Otram šajā lietā notiesātajam ukraiņu aktīvistam Oleksandram Koļčenko tiesa piesprieda desmit gadu cietumsodu.

Kaut arī nedz Sencovs, nedz Koļčenko nav lūguši piešķirt viņiem Krievijas pilsonību, viņi tika tiesāti kā Krievijas pilsoņi.

42 gadus vecais Sencovs pieteica badastreiku 14.maijā, pieprasot, lai Krievija atbrīvo visus ukraiņu politieslodzītos. Viņš dzēra tikai ūdeni un viņa organismā nepieciešamās vielas tika ievadītas ar sistēmu.

Uz augšu